ארטרוסקופיות - אורטופדיה

אחראי: ד"ר מאוריציו פינקלשטיין

 המרפאה פועלת במסגרת המחלקה האורטופדית. ארתרוסקופיה הינה שיטה לאבחון וטיפול בבעיות פרקים (ברך, כתף, קרסול, וכו'.) לאחר שהמטופל מורדם מוכנס מכשיר אופטי זעיר (בקוטר 5 מ”מ) שבקצהו מצלמת וידאו, באופן בו ניתן לצפות במתרחש בפרק על גבי מסך טלוויזיה. בהמשך, מוכנסים מכשירי ניתוח זעירים, לפרק דרך חורים קטנים, המשמשים לטיפול בבעיה שנצפתה. שיטה זו מאפשרת חזרה מהירה לפעילות שגרתית של המטופל, והורדת התחלואה שלאחר הניתוח.

הכאב בברך הינו בשל תהליך ניווני ראשוני (טבעי) או משני (חבלתי) בו המשטחים הסחוסיים פגועים, המרווח המפרקי מצטמצם בהדרגה עד להעלמות ובהמשך מופיעה דלקת בפרק בעקבות השחיקה מלווה בהופעת זיזי עצם ועיוות בציר הגף התחתון (ברך עקומה).  המגבלות העיקריות הינן כאב וירידה בתפקוד היום יומי. ככל שהכאב והנוקשות בברך מתגברים, הליכה פשוטה וטיפוס במדרגות הופכים למאומצים. בשלב בו טיפול שמרני אינו עוזר ניתן לשקול טיפול ניתוחי – החלפה של מפרק הברך.

הפתרון הניתוחי (הכירורגי) הינו החלפה  של מפרק הברך במפרק מלאכותי ועגינתו בעצם ע"י דבק (צמנט) ייעודי לכך. אם התהליך הניווני מתפשט לשני מדורי הברך (המדיאלי והלטראלי) הטיפול המתאים הוא החלפה שלמה של הברך אך ישנם מקרים כי התהליך הניווני פוגע רק באחד מהמדורים, ובמקרים כאלה יש אפשרות להחלפה חלקית של הברך במדור הפגוע בלבד.

המרפאה פעילה בימי חמישי בשעות 09:00-12:30.

זימון תור למרפאה