גב' זהרה דוידאי

יו"ר עמותת ידידי בית החולים

זהרה דוידאי, אשת עסקים, אשתו של אלי דוידאי וכלתו של בני דוידאי, נבחרה להוביל את עמותת ידידי המרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה בחודש אפריל 2013.

דוידאי, מהנדסת תחבורה בהשכלתה, פעילה בעסקים במרכז ומזרח אירופה בחברה אותה היא מנהלת בתחום התוכנה. מאז מלחמת לבנון השנייה (2006) החלו היא ובעלה בפעילות פילנתרופית במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה. בני הזוג תרמו למעלה ממיליון דולר במסגרת הקמת המערך הקרדיו וסקולארי בביה"ח, שנים ספורות לאחר מכן הם תרמו ציוד רב לשיפוץ ושדרוג מחלקת הילדים בביה"ח. 

זהרה ציינה כי בעקבות מלחמת לבנון השנייה החליטו היא ובעלה לרכז את פעילותם הפילנתרופית בתחום הבריאות, מתוך רצון לסייע לציבור גדול ככל שניתן. הבחירה בצפון היתה טבעית ובעקבות ההכרות הראשונית עם ד"ר פרבשטיין, מנהל המרכז הרפואי נוצר קשר הדוק וחם עם המרכז הרפואי ומחוייבות משותפת למען קידומו ועתידו.

עם כניסתה לתפקיד יו"ר עמותת ידידי ביה"ח אמרה זהרה דוידאי: "אני יודעת שזו משימה גדולה ומחייבת אבל אני רואה בזה אתגר עצום שכרוך בתוכו הרבה סיפוק. השאיפה שלי היא לשנות את פני העמותה, לחשוף אותה ולהכיר אותה לציבור באזור ובראש ובראשונה לפעול לחיבור חם ואמיתי בין עמותת הידידיםוהמרכז הרפואי פוריה לבין הקהילות שסביבנו. האזור הזה צבעוני, רב גוני ורב תרבותי, התפקיד שלי ושל העמותה הוא ליצור חיבור וקשר עם כולם".

לזהרה ואלי דוידאי שלושה ילדים ונכדה.