יחידה : צנתורים

מנהל יחידה

ד"ר פביו קוזניץ

אח/ות אחראי/ת

מר דאוד לטיף

  • מידע כללי

  • צוות המחלקה

  • דפי מידע

במרכז הרפואי שלושה חדרי צינתור משוכללים המצוידים במיטב המכשור והציוד הרפואי, ומעמידים אותנו בשורה הראשונה של הטכנולוגיה העולמית בתחום.

למעלה מ - 1000 פעולות התערבותיות מבוצעות בשנה ביחידת הצנתורים , ובכלל זה: צינתורי לב וכלי דם היקפיים אבחנתיים וטיפוליים , צינתורים להערכה המודינמית של חולים עם אי ספיקת לב קשה ויתר לחץ דם ריאתי קשה וצנתורים להרחבה של המסתם הוטיני(אאורטלי) . ברבעון הראשון של 2014 פעלנו כדי להגביר משמעותית את נפח הפעילות ולצמצם למינמום את ההמתנה של מטופלים לצנתור. 

צוותי חדרי הצינתור נמצאים בכוננות מתמדת (24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע) לקליטה מידית של חולים עם אוטם חריף בשריר הלב , ישירות לחדר צינתור. אחד מחדרי הצינתור , ממוקם בתוך יחידת טיפול נמרץ לב . מיקום מרכזי וייחודי המאפשר לקצר בצורה משמעותית את הזמן לפתיחת העורק כלילי (קורונרי)הגורם להתקף לב חריף . קיצור פרק זמן זה הוכח מדעית כקריטי להצלת שריר הלב ושיפור בתוחלת החיים שלאחר התקף הלב. 

יחידת הצנתורים התברכה בצוות רפואי ופרה-רפואי מיומן ביותר המעניק את מיטב הטיפול לחולי הלב של אזור הגליל והגולן. בשנים האחרונות החלו לבצע ביחידה החלפת מסתם אאורטלי בצינתור לחולים בסיכון ניתוחי מוגבר. פעולה זו דורשת גיבוי של מחלקת ניתוחי לב פעילה במרכז הרפואי ולשם אנו חותרים.

לאחרונה התבשרנו על מתן אישור לפתיחת מחלקת ניתוחי לב במרכז הרפואי פדה, פוריה . כפועל היוצא מכך היחידה החלה להערך להתחלת ביצוע פעולות של החלפת מסתם בצינתור(TAVI) . צוותים יצאו לקורסים בחו"ל כדי ללמוד את "רזי הפעולה". ההערכה היא כי בקרוב נוכל להתחיל לבצע פעולות אלו , וכך לאפשר לאוכלוסיית האזור טיפול מענה רחב, ומקצועי.

ליחידת הצנתורים קשר הדוק עם הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר-אילן בגליל, נערכים מחקרים משותפים עם מרכז אקדמי חשוב זה. 

כח האדם האנושי ומיטב הפיתוח הטכנולוגי הקיימים ביחידת הצנתורים במרכז הרפואי הם השילוב שמאפשר להעביר את המרכז הרפואי ע"ש ברוך-פדה לקידמת הבמה עולמית בתחום הקרדיולוגיה ההתערבותית. 

מנהל היחידה: ד"ר פביו קוזניץ

אח אחראי: מר גסאן סלאמה
סגן אח אחראי: מר לטיף דאוד
טכנאית אקו לב: גב' חלאחלה יוסרא
מזכירות: גב' טלי גרוטס וגב' שולה סבן

צוות רפואי

ד"ר גאנם דיאב
ד"ר קרואני דאוד
ד"ר עבד דראושה

 דף מידע (מקושר) פעולה

צנתור

מידע והנחיות לפני פעולת צנתור לב
 

טפסי הסכמה מדעת

הסכמת המטופל הינה תנאי לביצוע כל פעולה רפואית.

אנו רואים חשיבות גדולה במתן המידע למטופל מוקדם ככל הניתן לפני ביצוע הפעולה הרפואית.

להלן טפסי הסכמה לביצוע פעולות רפואיות מגוונות אשר עליהם חותם המטופל בטרם ביצוע הפעולה הרפואית ולאחר שקיבל הסבר ומענה לשאלותיו מרופא.

לעיון/הורדת טופס יש ללחוץ על הקישור הרלוונטי.

טופס הסכמה לניתוח (פעולה) - כללי
טופס הסכמה לביצוע בדיקת אקו לב דרך הושת
טופס הסכמה לביצוע בדיקת אקו לב במאמץ בהשראת דוביוטמין
טופס הסכמה לביצוע צינתור לב
טופס הסכמה לביצוע היפוך חשמלי של קצב הלב
טופס הסכמה לביצוע בדיקה אלקטרופזיולוגית וצריבה באמצעות תדר רדיו
טופס הסכמה לביצוע השתלת קוצב דפיברילטור
טופס הסכמה לביצוע צנתור כלי דם
טופס הסכמה לביצוע דיקור אבחנתי
 טופס הסכמה לביצוע החדרת צנתר ורידי מרכזי