יחידה : אף אוזן גרון

מנהל יחידה

ד"ר סיון גושן

  • מידע כללי

  • צוות המחלקה

  • דפי מידע

יחידת א.א.ג וניתוחי ראש וצוואר, במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה הוקמה בשנת 1985.

ביחידת א.א.ג. וניתוחי ראש צוואר מתבצעים ניתוחי בלוטת התריס ובלוטות רוק, כריתה של הגידולים של ראש צוואר ושחזור עור, ניתוחים אנדוסקופיים של מערות האף, ניתוחים קוסמטיים של האף, ניתוחי אוזניים כולל: מסטוידאקטומיה טימפנופלסטיקה וסטפדוטומיה בעזרת לייזר,
ניתוח אנדוסקופי של שק הדמעות, ניתוחים של חלל האף בעזרת לייזר וגלי רדיו, ניתוחי שקדים ושקד השלישי, כריתה שלמה וגם חלקית של הלרינקס, הסרת גידולים ממתרי קול בעזרת מיקרוסקופ, פיאום הקנה והוצאת גופים זרים מדרכי הנשימה ודרכי העיכול.

מזה 14 שנה מבוצעים  ניתוחים בעזרת מכשיר לייזר בעיקר בהקטנת כונכות האף, תיקון לקוי שמיעה הנגרם עקב מחלת אוטוסקלרוזיס-הסתידות עצמות השמע (החלפת עצם השמע -ארקובה).
השימוש בלייזר מאפשר את ביצוע  הניתוח כמעט ללא מגע של המנתח במבנים העדינים בתוך האוזן התיכונה ועל ידי כך להקטין משמעותית את רמת הסיבוכים.

כמו כן, מבוצעים ניתוחים אנדוסקופיים של מערות האף, דרכי הדמעות, פגמים מולדים אצל תינוקות (אטרזיה כואנלית) הוצאת שקד השלישי ושקדים בעזרת מכשיר חדיש XPS- המפעיל סכינים מסתובבים.בשנים האחרונות ניתוחי הצוואר ובעיקר ניתוחי בלוטת התריס ,מבוצעים בעזרת מכשיר אולטרסוני (הרמוניק סקלפל) - הפועל בשיטת גלי רדיו, ומאפשר לנתח כמעט ללא דימום וללא צורך בקשירת כלי דם.

ליחידה ניסיון רב בתיקון של לקוי שמיעה הולכתי שנגרם עקב הפרעה בניידות של עצם  השמעה (הארקובה) עקב  מחלת אוטוסקלרוזיס בעזרת מכשיר לייזר. הייחודיות של הלייזר בניתוח מסוג זה באה לידי ביטוי בכך שכמעט ואין מגע של המנתח במבנים העדינים שבחלל האוזן התיכונה מה שמקטין באופן משמעותי סיבוכים וגם מקצר  את משך הניתוח.

מנהל המחלקה: ד"ר סיון גושן

אחות המרפאה: גב' יעל פולק
אחות אחראית באשפוז: גב' חיה מרי

צוות רפואי

ד"ר ג'וזף דיב
ד"ר אידה גוכלר
ד"ר סמי אסטרליס
ד"ר שלמה מרחבי
ד"ר זאב לויטס
ד"ר אסדי מוחמד
ד"ר ילנה דלינוב