שם מחלקה : ילדים

מנהל/ת מחלקה

ד"ר סעיד אבוזייד

אח/ות אחראי/ת

גב' גלית דוד

  • מידע כללי

  • צוות המחלקה

  • דפי מידע

מחלקת הילדים נותנת שירותים רפואיים לילדי האזור ומתאפיינת במתן טיפול מקצועי, מיטבי עם דגש על היחס האישי.

מגוון הבעיות הרפואיות הנו רחב, ובמחלקה ניתנים שירותים רפואיים ברמה גבוהה ביותר לכל הילדים בהתאם לצרכיהם האישיים.

מחלקת ילדים מטפלת בילדים חולים עקב בעיות רפואיות מגוונות הדורשות אשפוז, הטיפול ניתן בשיתוף עם מחלקות ומרפאות נוספות בבית החולים – וזאת בהתאם למצבו הרפואי של הילד.

ד"ר סעיד אבוזייד, מנהל המחלקה, הינו מומחה ברפואת ילדים, ד"ר נאסר וואיל הינו מומחה ברפואת ילדים ובנפרולוגית ילדים, ד"ר אבי און הינו מומחה ברפואת ילדים ובגסטרואנטרולוגיה ילדים. הילדים המאושפזים במחלקה זוכים לקבל טיפול ושרות נוסף בתחומים אלו ע"י הצוות הבכיר במחלקה.

הצוות הסיעודי במחלקת ילדים מטפל במיומנות בפעוטות, ילדים ובני נוער, הסובלים ממגוון רחב של מחלות תוך שימת דגש רב לחשיבות הטיפול הכוללני בילד ובמשפחתו.

צוות המחלקה מאמין במתן טיפול ברמה מקצועית, גבוהה, איכותית, בטוחה, תוך מתן דגש על יחסי אנוש. אנו עושים כל שביכולתנו על מנת לסייע ללמידה והדרכה של הילדים ובני משפחתם, במסגרת זו אנו מאמינים בשותפות מלאה של ההורים במהלך האשפוז והטיפול בכלל.

על מנת להעניק תחושת ביטחון אצל הילד המטופל וכן להפחית את רמת החרדה והטראומה לטווח ארוך - אנו מאפשרים ומעודדים את נוכחות ההורים בזמן ביצוע פעולות חודרניות.


הטיפול בילדים המאושפזים במחלקה מתבצע בידי צוות מיומן של רופאים ואחיות. במחלקה מתאשפזים גם ילדים הסובלים מבעיות כירורגיות שונות, ואלו מטופלים באופן צמוד ע"י הרופאים המקצועיים מתחומי הכירורגיה, האורטופדיה והטראומה.

במחלקת הילדים פועלת כיתת לימוד, הממומנת על ידי משרד החינוך והמציעה מגוון פעילויות לימודיות, יצירתיות ופעילויות העשרה לטובת ילדים מעל לגיל שנתיים, המרכז מופעל על ידי מורות וגננות ממשרד החינוך.

בפעילות המחלקה משתלבים ליצנים רפואיים מקבוצת "רופאי החלום", אשר מבקרים במחלקה באופן שוטף ומלווים את הילדים והמשפחות בתהליך ההחלמה והריפוי.

במחלקה עובדת סוציאלית ודיאטנית קלינית המסייעות לצוות ביעוץ ובטיפול.

לנוחות המלווים בכל חדר ניתן למצוא כורסאות עם מצעים, פינת שתייה חמה וקרה, מקלחת.

צוות המחלקה לוקח חלק בפעילות ארגון "בטרם" לשיפור הבטיחות ומניעת תאונות בילדים.

ילדים - מידע מאתר כל הבריאות, משרד הבריאות


 חזור לראש העמוד

מנהל המחלקה: ד"ר סעיד אבוזייד

אחות אחראית: גב' גלית דוד
מזכירה: גב' סמיטה שמעון

צוות רפואי

ד"ר נאסר וואהיל - מנהל יח' נפרולוגיה ילדים
ד"ר אבי און - מנהל יח' גסטרו ילדים
ד"ר לורבר אברהם - קרדיולוגיה ילדים