ח"כ ענבר בזק בביקור במרכז הרפואי פדה-פוריה

ח"כ ענבר בזק (יש עתיד) הגיעה לפגישה עם מנהל המרכז הרפואי פדה-פוריה ד"ר ארז און וסיור בביה"ח.

ח"כ ענבר בזק (יש עתיד), הגיעה ביום ראשון, 14.11.21  לביקור במרכז הרפואי פדה-פוריה. בפגישה הציג  ד"ר ארז און מנהל המרכז הרפואי, את השירותים הרפואיים החדשים שנוספו בביה"ח לרווחת תושבי האזור בשנים האחרונות  והדגיש את הפערים הקיימים בשרותי הרפואה בין המרכז לפריפריה, "זה לא סוד שבצפון תוחלת החיים קצרה יותר, התמותה מסוכרת וממחלות כליה גבוהה יותר, יש בעיות  כרוניות של עישון, השמנת יתר, סוכרת, מחלות לב וכלי דם, הנתונים הם חד משמעיים ומצביעים על כך שתושבי האזור  חולים יותר, וסובלים יותר, ועדיין המשאבים פחותים משמעותית. בכל קריטריון אנחנו נחותים מבחינת המשאבים שמוקצים לנו, כלומר הפער רק הולך וגדל. לכן, אנחנו זקוקים לעזרתכם, חברי הכנסת מהצפון שתפעלו למען תושבי הצפון, נדרשת החלטה שתיצור העדפה מתקנת ותמריץ לפריפריה".

ד"ר און הציג רשימה ארוכה של שירותים רפואיים חדשים שנפתחו במרכז הרפואי פדה-פוריה בשנים האחרונות וציין, " לתושבי האזור אין אפשרות להגיע לרפואה פרטית הם תלויים ברפואה הציבורית. המשימה שלקחנו על עצמנו היא לתת להם מענה. בעדיפות עליונה אנחנו מבקשים את העזרה שלך כדי להקים מכון איזוטופים, אנחנו ביה"ח היחידי (מלבד יוספטל) ללא מכון איזוטופים וזו מציאות מאד קשה שמחייבת אותנו לשלוח חולה לפני ניתוח למיפוי בבי"ח אחר ואז להחזיר אותו לכאן לביצוע הפעולה הנדרשת. אין הצדקה להקשות ככה על המטופלים שלנו ". 

בסיור ביקרה ח"כ בזק במחלקה לשיקום גריאטרי, במערך הלב ע"ש מש' קיטנר ומש' דוידאי ובמרכז השיקום לצפון. בסיור במרכז צנתורי המוח אשר צפוי להיפתח בימים הקרובים, אמר ד"ר און, "מרכז צנתורי המוח שיפתח בימים הקרובים, הוא דוגמא מצויינת למהפכה שאנחנו עושים פה. צנתורי מוח לא היה בכל האזור, עכשיו יהיה פה מענה זמין ומציל חיים, לכל תושבי הגליל המזרחי". 

לסיכום, אמרה ח"כ בזק, "כתושבת הצפון, אני מכירה את הפערים הקיימים בין הצפון והמרכז במגוון תחומי החיים וחווה אותם על בשרי. כיו"רית משותפת של השדולה לפיתוח הגליל בכוונתי לפעול לצמצום פערים אלה. בנוסף, הצטרפתי כחברה בשדולה לצמצום פערים בבריאות בפריפריה, בהובלתה של ח"כ טטיאנה מזרסקי, חברת מפלגתי, וביחד בכוונתנו לפעול למען בריאות תושבי הצפון".