תואר פרופסור מן המניין לפרופ' יונס

ברכות לפרופ' ג'וני יונס, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית במרכז הרפואי פדה-פוריה לרגל קבלת תואר פרופסור מן המניין בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי, של אוניברסיטת בר אילן.

פרופסור ג'וני יונס, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית במרכז הרפואי פדה -פוריה, הועלה לדרגת פרופסור מן המניין  בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר אילן, בגליל. 
נציין כי פרופ' יונס משמש כסגן הדיקאן ללימודים קליניים בפקולטה לרפואה מאז 2018 .

פרופ' קרל סקורצקי ,דיקן הפקולטה לרפואה בגליל, ברך על המינוי הנכבד, "דרגה זו, משקפת הכרה בינלאומית במעמדו המוביל של פרופ' יונס במקצועו כרופא אקדמי עם הישגים מקוריים וייחודיים, המשפיעים על תחום רפואת הפוריות בכל העולם. כמובן, הישגים אלה התאפשרו כתוצאה מעבודתו של פרופ' יונס במרכז הרפואי פדה-פוריה ומשקפים את המחויבות של המרכז לקידום הרפואה האקדמית ותרומת המרכז לתנופת הבריאות, המחקר והוראת הרפואה בגליל ובארץ. הפקולטה לרפואה גאה מאד לזכות ברופא אקדמי בשיעור קומתו של פרופ' יונס כחבר סגל וכחבר הנהלת הפקולטה".

ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי ברך את פרופ' יונס וציין , "מינוי אקדמי כה נכבד  מעיד על עשייה משמעותית בשני תחומים שבהם מצטיין פרופ' יונס – מחקר והוראה. התפתחותו וקידומו של המרכז הרפואי שלנו נשענים בו זמנית על שלושה עמודי תווך מרכזיים: רפואה איכותית, מחקר והוראה, אנו מודים ומוקירים את פרופ' יונס על תרומתו האדירה לביסוס מעמדו של המרכז הרפואי בתחומים אלה ".

פרופ' יונס, תושב נוף הגליל, סיים לימודי רפואה באוניברסיטה העברית בירושלים והתמחה בנשים ויולדות בבי"ח הדסה. הגיע למרכז הרפואי פדה- פוריה בשנת 1993. שלוש שנים לאחר מכן נפתחה יחידת ההפריה החוץ גופית באגף לאם ולילוד של המרכז הרפואי , פרופ' יונס משמש מנהל היחידה מאז הקמתה .

כמו כן, שימש פרופ' יונס במספר תפקידים ציבוריים במסגרת  האיגוד הישראלי למיילדות וגינקולוגיה, המועצה המדעית של ההסתדרות הרפואית בישראל ובוועדות של משרד הבריאות. בשנים ‏2010-2013, כהן כגזבר האגודה הישראלית לחקר הפוריות (איל"ה), בשנים 2001-2011 היה חבר ועדת הבחינות (שלב א' ושלב ב') ביילוד וגינקולוגיה, ובשנים 2011-2018 היה יו"ר ועדת הבחינות ביילוד וגינקולוגיה מטעם המועצה המדעית והאיגוד.