טכניקה חדשה לסגירת חריץ בלב

במערך הלב, ע"ש לידיה וקרול קיטנר, לאה ובנימין דוידאי, במרכז הרפואי פדה-פוריה החלו לבצע סגירה של חריץ בעליה באמצעות טכניקה חדשנית.

במערך הלב ע"ש לידיה וקרול קיטנר, לאה ובנימין דוידאי, במרכז הרפואי פדה-פוריה, ביצעו לראשונה תיקון של חריץ הממוקם בין העליה הימנית לעליה השמאלית בלב, באמצעות טכניקה חדשנית. ד"ר קוזניץ  מנהל מכון הצנתורים מסביר, "עד היום היה נהוג לסגור  את החריץ בעזרת מעין דיסקית שהצמדנו לשתי הדפנות של החריץ- הפתח. בטכניקה החדשה לא צריך להשתמש בדיסקית שנשארת בתוך הלב. זו טכניקה שבה סוגרים את הפתח באמצעות שני תפרים קטנים. הכל נעשה בגישה מילעורית בצנתור. יתרון משמעותי נוסף הוא שאין צורך בהרדמה כללית."

חביב אללה מוחמד(61) מעין מאהל, המטופל הראשון שטופל בטכניקה החדשה, סיפר, "אתמול עשו לי את הפרוצדורה בשביל לסגור את הפתח, והיום אני כבר משתחרר הביתה ואני מודה לאל שהכל עבר בשלום, אני מרגיש טוב".  חביב אללה שעובד בבניין מזה 48 שנים, מתכנן כבר לחזור לעבודה.

ד"ר קוזניץ מסכם, "זו פעולה מתקדמת מאד ובטוחה שנמשכת כ40 דקות. הכל נעשה תחת שיקוף, כשהמטופל ערני ואתנו כל הזמן. בשל מגבלות הקורונה עשינו את הפעולה הראשונה בהדרכתו של מומחה מארה"ב שליווה אותנו תוך כדי ביצוע הפעולה בטלרפואה".