טקס לזכרו של ד"ר קרואני

עובדי המרכז הרפואי פדה-פוריה בני משפחה ואורחים, התכנסו לטקס לזכרו של ד"ר מילאד קרואני, מנהל יחידת הטראומה אשר נפטר בטרם עת ממחלה קשה.

ביום ראשון, 5.9.21, התקיים במרכז הרפואי פדה-פוריה טקס מיוחד לזכרו של ד"ר מילאד קרואני אשר נפטר לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן.  ד"ר קרואני שימש במשך שנים רבות כמנהל יחידת הטראומה, והיה רופא מוערך מאוד ואהוב  על המטופלים והצוות במרכז הרפואי.  הוא נפטר ימים ספורים לפני יום הולדתו ה 58 , בכפר מג'אר. בטקס השתתפו בני משפחת קרואני, ראש המועצה המקומית מג'אר, נציגי הר"י (ארגון רופאי המדינה) ורבים מעובדי המרכז הרפואי. 

לאה בן שלמה, האחות האחראית במחלקה הכירורגית אשר גם הנחתה את הטקס, פתחה,
"הסתכלתי במהלך הלוויה על המגוון הרחב של האנשים שליוו אותו בדרכו האחרונה. ראיתי  רבים מתושבי הכפר מג'אר, בני דתות שונות, בגילאים שונים, ראיתי רופאים ומנהלי מחלקות, ראיתי אחים ואחיות ממחלקות שונות במרכז הרפואי, ראיתי כוחות עזר ועובדות משק. לכולם היה חשוב לחלוק לו כבוד אחרון, להחזיר לו את הכבוד אותו רחש להם בחייו. תמיד הייתה לו מילה טובה להגיד, תמיד חיוך עם המון משמעות, התייחסות למי שנמצא סביבו ולמה שקורה בסביבתו. ידע להיות בשבילך אם אתה זקוק לכך". 

ראש המועצה המקומית מג'אר, פריד ג'אנם אמר, " ד"ר מילאד היה איש ערכי וחבר נאמן. מורה דגול שלימד לא רק רפואה, הוא לימד ביולוגיה, פיזיקה, עברית ובלשנות, שירה וספרות. היה מדקלם את שיר השירים והברית החדשה...סלע כבד רובץ כעת על החזה שלנו וחונק אותנו, אחינו חמק לנו מבין אצבעותינו..."

ד"ר ג'מאל קרואני, בנו של ד"ר מילאד, נשא דברים בשם המשפחה, "אני מודה לכל מי שתמך באבא ועזר לו ולמשפחה שלנו להתמודד עם המחלה, תודה שעטפתם אותנו בחום ואהבה ברגעים הכי הכי קשים...איך נפרדים ממי שהיה כל עולמך, חבר תומך, רופא דגול ודוגמא לנו בכל תחומי החיים. אבא יקר טרם הספקנו לעכל שאינך כאן יותר, באמת לא תראה אותי מסיים את ההתמחות? אבא עם לב ונתינה אינסופית, אדם נדיר, תהיה בטוח שנשמור את מורשתך ונמשיך בדרכך".

ד"ר אשל טויב, נציג ועד הרופאים הארצי, ציין כי הועד החליט להנציח את זכרו של ד"ר מילאד שהיה יו"ר ועד הרופאים במרכז הרפואי, במלגה על שמו שתוענק לרופאים אשר יצאו ללימודים בחו"ל.

ד"ר ג'סאן ספורי נציג ועד הרופאים ציין, "היו לו ידיים של זהב, חולים ביקשו ודרשו שהוא זה שינתח אותם...הגורל קטע את שאיפותיו בשיא העשייה שלו". ד"ר ערן טל אור, מנהל המלר"ד הוסיף, "...בזכותו הקמנו פה את יחידת הטראומה. מילאד לא החסיר אף יום. תמיד הגיע לעזור...אין לי ספק שהמחלקה לרפואה דחופה ויחידת הטראומה לא יהיו אותו דבר בלעדיו, הוא חסר לנו מאד".

ד"ר יעקב פרבשטיין, מנהל המרכז הרפואי לשעבר ספד לו ואמר, "הכרנו כשד"ר מילאד הגיע לפוריה, ד"ר מזור אמר לי אז, יש לי מתמחה שלא תוכל לסרב לו. אין לי ספק שהוא יכול היה למצוא התמחות בכל בי"ח, אבל הוא בחר לבוא לכאן כי זה הבית שלו. הוא היה רופא בכל נימי נשמתו, עם חמלה, אכפתיות, והמון ידע. זו מכה קשה לביה"ח ולכל תושבי האזור כי רופא כזה הוא נדיר ביותר". 

ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי סיכם ואמר, " קשה שבעתיים הפרידה ממך, בשל מי שהיית לנו. רופא שקשר את גורלו במרכז הרפואי.  התמחת במרכז הרפואי שלנו בכירורגיה כללית, עבדת כרופא בכיר במחלקה, עברת השתלמות בטראומה, הקמת והובלת את התחום כמנהל היחידה לטראומה. שימשת כחבר בועדת הלסינקי, והיית ממלא מקום מנהל המחלקה לכירורגיה לתקופה ארוכה...המטופלים התאהבו בך מהרגע הראשון, בשל המקצועיות , הרוגע והביטחון שנסכת בהם, היית תמיד מוכן לכל מטלה וכל בקשה, מכל מטופל וכל איש צוות, מתוך רצון אמיתי לתמוך ולסייע.

בתקופה האחרונה, מאוד סבלת, אבל ידעת להסתיר זאת. קבלת את הבשורה המרה בגבורה גדולה. נלחמת עד הרגע האחרון ושמרת על אופטימיות, ולצערנו, המחלה הכריעה אותך. נזכור אותך תמיד מחייך ושופע אופטימיות, ונשאב ממך את הכוח להמשיך הלאה".