יום העו"ס במרכז הרפואי פדה-פוריה

במרכז הרפואי פדה-פוריה ציינו את יום העו"ס הבינלאומי עם 14 עובדות השירות הסוציאלי. ענת רוזנבלום, מנהלת השירות אמרה, "האיכות האנושית יחד עם החמלה, החום והמקצועיות ממתגות אותנו כסוכנות שינוי ומשרות תחושת כבוד וגאווה".

ביום שלישי, 16.3.21 ציינו במרכז הרפואי פדה-פוריה את  יום העובד הסוציאלי הבינלאומי. 
לכבוד היום המיוחד הגיעו מנהל המרכז הרפואי, ד"ר ארז און והעוזר הרפואי למנהל המרכז הרפואי, ד"ר מאיר רוח,  למפגש חגיגי עם צוות השירות הסוציאלי.

צוות השירות הסוציאלי מונה 14 עובדות סוציאליות שתפקידן להתערב במשבר באופן פסיכו-סוציאלי ולהשביח את הרצף הטיפולי עבור המטופלים. הן  מעורבות במגוון רחב מאוד של מקרים במחלקות השונות וגם במחלקות הקורונה, כמו גם באירועי קצה כמו מוות פתאומי , תאונות דרכים,  אלימות במשפחה על כל גווניה, דרי רחוב, ואנשים עריריים ללא משפחה. ענת רוזנבלום פתחה את המפגש ואמרה, "יום העבודה הסוציאלית נוצר על ידי ארגון הפדרציה הבינלאומית של העו"סים ונועד לקדם נושאים חברתיים שונים, לחתור לצדק חברתי, זכויות אדם ופיתוח חברתי באמצעות קידום העבודה הסוציאלית... אתן נדרשות מדי יום להתמודד עם סוגיות מאתגרות לא פשוטות. עבודתנו נושאת עמה מטען כבד ואחריות אישית מיוחדת. ..האיכות האנושית יחד עם החמלה, החום והמקצועיות ממתגות אותנו כסוכנות שינוי ומשרות תחושת כבוד וגאווה".

ד"ר מאיר רוח ברך את העו"סיות ואמר, "אני מברך על כך שבשנים האחרונות הצלחנו למצב את השירות הסוציאלי כחלק חשוב ובלתי נפרד מהטיפול בחולה. אתן נמצאות במפגש בין המטפל והמטופל ופועלות בשיתוף פעולה הדוק עם  הצוותים במחלקות ועל כך אני מבקש להודות לכל אחת ואחת .  תודה! תודה על היחס, היוזמה והמעורבות שהיא הרבה מעבר ואינה מובנת מאליה".

ד"ר און סיכם, "חשוב ביום כזה לעצור את הפעילות השוטפת והאינטנסיבית כדי להתכנס ולהביע את התודה וההערכה שלנו, ההנהלה והצוות כולו, לעבודה הנפלאה שלכן! איני יכול לדמיין את המרכז הרפואי שלנו בלי הסיוע המשמעותי שלכן בשיפור איכות הטיפול וחווית הטיפול למטופל ולבני משפחתו".