שרות הפרעות קצב לילדים – חדש

חדש בצפון! במערך הלב של המרכז הרפואי פדה-פוריה, נפתח שרות הפרעות קצב לילדים וצעירים , בניהולם של ד"ר איברהים מרעי וד"ר יואב בולקיאר.

שירות רפואי חדש לתושבי הצפון! בחודש פברואר נפתח במערך הלב ע"ש מש' דווידאי ומש' קיטאי שבמרכז הרפואי פדה-פוריה, שירות חדש לטיפול בהפרעות קצב בילדים.
ד"ר איברהים מרעי, מנהל היחידה להפרעות קצב אמר, "צוות מערך הלב בשיתוף פעולה עם מערך הילדים שמחים לבשר על הרחבת השירות של היחידה להפרעות קצב. החל מחודש פברואר אנחנו יכולים לתת מענה של שרות אלקטרופיזיולוגיה גם לילדים, מדובר בשירות שהיה חסר באזור ולא קיים בבתי חולים בצפון. השירות החדש כולל מרפאה לבדיקה ומעקב. כמו כן, נתחיל לבצע פעולות אבלציה (צריבה) בילדים ובמטופלים הסובלים ממומי לב מולדים".

ד"ר יואב בולקיאר, מומחה להפרעות קצב הלב בילדים בביה"ח ספרא לילדים שבשיבא, תל-השומר, יעמוד בראש השירות החדש יחד עם ד"ר מרעי. לדבריו, "הפרעות קצב לב בילדים יכולות להתבטא בלידה או לאחר מכן. על אף העובדה שהפרעות קצב פחות שכיחות בקרב ילדים, הן עלולות לפגוע באיכות החיים וגם לסכן חיים. לכן, חשוב לבצע אבחנה  ולקבל טיפול שיכול להיות תרופתי או באמצעות צריבה בצנתור . במשפחות בהן יש הפרעת קצב תורשתית, כדאי ומומלץ שכל הילדים יהיו במעקב. כמו כן, במקרים של ילדים שמתעלפים מסיבה לא ברורה, או סובלים  מאירועי דופק מואץ, חשוב לעשות אבחון נכון ולברר את מקור הבעיה".

ד"ר מרעי ציין עוד כי השירות זמין לתושבי האזור כולו, נדרשת הפנייה מרופא. בנוסף המרפאה תיתן שרות ומעקב רפואי לילדים וצעירים שעברו בעבר השתלת קוצב לב.

ד"ר עידו בירתי, מנהל המערך הקרדיווסקולארי, סיכם, "מדובר בטיפול חיוני נוסף לרווחת תושבי הצפון. בעזרת הצוות המקצועי והמיומן שלנו והאמצעים הטכנולוגיים החדשניים, ניתן להציל חיים!"