חסר תקציב לבניית מרכז השיקום לצפון

ארבע שנים אחרי פרסום דו"ח ועדת גרוטו אשר המליצה על הקמת מרכז שיקום לצפון.

פרופ' איתמר גרוטו, משנה למנכ"ל משרד הבריאות הגיע ביום שלישי 9.2.21 לביקור פרידה, במרכז הרפואי פדה-פוריה, לרגל סיום תפקידו במשרד הבריאות.  

ד"ר ארז און מנהל המרכז הרפואי פדה-פוריה, הודה לפרופ' גרוטו, על פעילותו במסגרת הועדה, למען הרחבת שרותי הבריאות לתושבי הצפון וצמצום הפערים בבריאות ועל תרומתו המשמעותית לקבלת ההחלטה על הקמת מרכז שיקום לתושבי הצפון . " בהמשך לדו"ח ועדת גרוטו ,במסגרת תכנית הצפון החליטה ממשלת ישראל בינואר 2017 , על הקמת מרכז שיקום לצפון במרכז הרפואי פדה-פוריה. מרכז השיקום לצפון הוגדר כפרויקט לאומי, אשר עתיד לתת מענה לפער האדיר בתשתיות השיקום בצפון ".

בהמשך ביחד עם ד"ר מיכל כהן דר, מנהלת מחוז צפון במשרד הבריאות אשר ארגנה את המפגש המיוחד סיירו האורחים באתר הבנייה של מרכז השיקום. ד"ר און ציין "המרכז יכלול  162 מיטות אשפוז ועוד 36 מיטות לאשפוז יום. ויכלול 6 מחלקות אשפוז ושירותים נוספים כמו בריכה טיפולית, מחלקת שיקום אמבולטורי ואשפוז יום לילדים. זהו פרויקט אדיר שיאפשר לסגור  את הפער הקיים בשרותי השיקום בין הצפון למרכז. אבל, אנחנו לא יודעים אם נצליח להשלים את הבנייה! חסר לנו תקציב בסך 120 מליון ₪  הנדרשים להשלמת השלב הראשון. התחלנו לבנות והשלד מתקדם, אבל אין לנו תקציב ואני חושש  שנצטרך לעצור את הבנייה. כל יום שעובר הוא משמעותי לעתיד הפרויקט הלאומי הזה ".

פרופ' גרוטו אמר לסיכום , " אני שמח ונרגש לראות את ההתקדמות הניכרת בפרויקט  מרכז השיקום. לפני ארבע שנים המלצתי על הקמת מרכז שיקום שייתן מענה לכלל תושבי הצפון והיום סגרתי מעגל כשסיירנו וראיתי את הבניין הולך ונבנה. עדיין עבודה רבה לפנינו, אני מאחל הצלחה רבה לד"ר און,  אשתדל לקדם ולסייע גם בהמשך".