חדש מכון EMG

מכון הEMG של המרכז הרפואי פדה-פוריה נפתח ומציע לציבור מגוון בדיקות נוירולוגיות, כאן ליד הבית.

בשורה לתושבי האזור, מכון  הEMG במסגרת היחידה הנוירולוגית של המרכז הרפואי פדה-פוריה, נפתח ומציע מגוון רחב של בדיקות, קרוב לבית.

אתי גונטז'(44) מאשדות יעקב היתה המטופלת הראשונה שהגיעה השבוע לבדיקת QSTבמכון  החדש. "אני סובלת כבר זמן רב מתחושה לא נעימה של נמלול בכפות הידיים וברגלים, וגם תחושה של צריבה או שריפה. הפנו אותי לבדיקה ברמב"ם כי עד היום רק שם היה המכשיר המיוחד, אבל לא רציתי  לנסוע עד חיפה".

 ד"ר אולג יונב, אחראי מרפאת EMG שעבר הכשרה מיוחדת בביצוע EMG בביה"ח רמב"ם ובוולפסון, הסביר כי מדובר בבדיקה שבוחנת את תפקוד הסיבים הדקים בעצבי הגפים ובגוף. "רכשנו מכשיר חדש ומתקדם שמאפשר לזהות מצבים של פולנאורופתיה כשמדובר בסיבים קטנים. המכשיר מאפשר לנו לאתר בעיה או לתת אבחון וכיוון לגבי הטיפול התרופתי הנדרש" . ד"ר אולג ציין כי מדובר בבדיקה שנמשכת 10 דקות לערך, וללא כל אי נעימות למטופל. בבדיקה של אתי , ד"ר אולג התקין אלקטרודה על כף ידה, ובמהלך הבדיקה היא התבקשה לציין מתי היא מרגישה שינוי בתחושה בכף היד.

ד"ר ניזאר חוראני, מנהל היחידה הנוירולוגית ציין, "בתקופה האחרונה גייסנו עוד רופאים וכח אדם מקצועי ורכשנו ציוד חדיש והיום מכון ה EMG מעניק מגוון של בדיקות כמו: בדיקות מוליכות העצב, אלקטרומיוגרפיה של סיב בודד אלקטרומיוגרפיה ממוחשבת כמותית ועוד. משך ההמתנה לתור קצר,  ואנחנו מזמינים את המטופלים להגיע ולקבל טיפול מקצועי ואבחון – כאן אצלנו במרכז הרפואי".

אתי אמרה בסיום הבדיקה, "אני מברכת על הוספת השירות החשוב הזה לתושבי האזור, מאד הקל עלי כשאמרו לי שאני לא צריכה לחכות לתור בחיפה בעוד כמה חודשים . אני מאד שמחה על השירות הזה ומאד מרוצה מכל הצוות המקצועי כאן, ביחידה הנוירולוגית". 


לזימון תורים ניתן להתקשר למכון בטלפון:  04-6652583