מנכ"ל משרד הבריאות הודה לצוותי הקורונה

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' לוי, נפגש עם הצוות במחלקות הקורונה במרכז הרפואי פדה-פוריה, וציין את העלייה הדרמתית במספר חולי הקורונה המאושפזים.

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, ראש חטיבת ביה"ח הממשלתיים ד"ר דגן ובכירים נוספים הגיעו ביום חמישי 7.1.21 לביקור במרכז הרפואי פדה-פוריה .

מנהל המרכז הרפואי ד"ר ארז און, פתח את הביקור בסקירה על המרכז הרפואי , בדגש על המאמץ שנעשה כדי לצמצם פערים ולפתוח שירותים רפואיים אשר חסרים לתושבי האזור "בתחום רפואת הריאות עשינו כמה צעדים משמעותיים כדי לתת מענה מלא ורחב, פתחנו יחידת ניתוחי חזה וריאות, בראשה עומד ד"ר בן אבי, יש לנו מעבדה לתפקודי ריאה עם הציוד הכי מתקדם ובקרוב נוכל לתת מענה למטופלים שזקוקים לשיקום ריאות- אין בכל האזור מכון לשיקום ריאות! בשבועות הקרובים נפתח מכון שיקום ריאות, אותו תנהל ד"ר קלאודיה
סימסולו , עם פתיחת המכון החדש נוכל להעניק את השירות החיוני לכלל תושבי הצפון" .

בהמשך ציין ד"ר און את העלייה הדרמטית במספר חולי הקורונה בימים האחרונים, "אין ספק שאנחנו מתמודדים עכשיו עם שיא הגל השלישי, מספר חולי הקורונה המאושפזים עבר את ה50 ! זה שיא שלא היה לנו מאז פרוץ המגיפה. המשמעות היא עומס גבוה במחלקות ועומס כבד על הצוות המטפל ".  בשיחה עם הצוות במחלקות הקורונה אמר פרופ' לוי, "אני רוצה להודות לכם על העבודה הקשה שלכם בשנה האחרונה ובמיוחד בימים אלה בהם יש עומס אדיר במחלקות הקורונה. זה מאמץ עילאי שלכם ואנחנו לא יודעים כמה זמן תוכלו להמשיך ככה ולכן נקטנו בנשק יום הדין- שזה הסגר המלא. יחד עם מבצע החיסונים, אני מאמין שעד סוף החודש נגיע ל2 מיליון מחוסנים. כדי להגיע ל'חסינות העדר' צריך 4-5 מיליון מחוסנים ולהערכתנו נגיע ליעד הזה בסוף חודש מרץ, תחילת אפריל . אנו מקווים שאז נוכל לחזור לחיים ".

לאחר שסייר באתר מרכז השיקום לצפון בו מתקדמת הבנייה אמר פרופ' לוי,
 "הנחיתי את הצוות במשרד לקדם ולהוסיף עוד 6 מכשירי PET C.T ,ואני מייעד אחד מהם למרכז הרפואי פדה-פוריה. אין ספק שניתן לראות את תנופת הבנייה והפיתוח בביה"ח וזה מאד מרגש ומרשים. כל הכבוד לכם!" .