שנה חדשה- חיים חדשים

חייו של שאדי חוטבא שעבר דום לב, ניצלו הודות להחייאה באמצעות מכשיר הדפיברילטור. לאחר שהובהל למערך הלב במרכז הרפואי פדה-פוריה התברר שסבל מעורק כלילי חסום.

ביום שלישי 29.12.20 שאדי חוטבא (47) תושב עראבה, התחיל עוד יום שגרתי. "בשעה 12:00 פתאום התחלתי להרגיש לא טוב, קשה לתאר את זה, זה לא כאב שאני מכיר או שהרגשתי בעבר. תחושה של כאב וכמו משקולת כבדה על החזה". שאדי החליט להיכנס למרפאת קופ"ח, כמה דקות לאחר מכן הוא זוכר במעומעם שהתעלף . שאדי סבל מהפרעת קצב מסכנת חיים ועבר החייאה עם שוקים חשמליים באמצעות דפיברילטור חצי אוטומטי. לאחר ההחייאה מוצלחת הועבר בניידת טיפול נמרץ ישירות לחדר הצנתורים שבמערך הלב, במרכז הרפואי פדה-פוריה.

ד"ר עידו בירתי, מנהל מערך הלב במרכז הרפואי פדה-פוריה, "שאדי הגיע אלינו לאחר החייאה כשהוא בהכרה, עם סימני אוטם לבבי באק"ג והוכנס מיד לחדר צנתורים".
ד"ר אלה לובוביץ, מצנתרת בכירה במערך הלב הוסיפה, "בצנתור נמצאה חסימה באחד העורקים הכליליים. פתחנו את החסימה באמצעות צנתור והכנסת סטנט. מיד לאחר מכן נראתה זרימת דם טובה והנזק שנגרם לשריר הלב היה מינימאלי".

ד"ר בירתי ציין , "חשוב שהנושא הזה יהיה כל הזמן בכותרות ובמודעות של הציבור, המקרה של שאדי, בחור צעיר ללא רקע של בעיות לב , הוא לא נדיר. אם לא היו נותנים לו טיפול מהיר עם דפיברילטור חצי אוטומטי, סיכויי ההישרדות שלו היו יורדים משמעותית, בנוסף לנזק מוחי שעלול היה להיגרם. דפיברילטור חצי אוטומטי הוא מכשיר מציל חיים, קל מאד ובטוח לשימוש. חשוב לי להדגיש את הנחיצות של מכשיר דפיברילטור בכל מקום ציבורי. המקרה הזה הוא עוד דוגמא לכך שמדובר בהצלת חיים".  

  ביום שישי, 1.1.2021 שאדי חוטבא השתחרר לביתו  ולמשפחתו, לפני שיצא מהמחלקה אמר, "אני מרגיש ממש טוב! אני שמח שהתעקשתי להגיע לבי"ח פוריה טיפלו בי בצורה מקצועית והכי טובה. קיבלתי את החיים שלי בחזרה, הייתי מעשן יותר משתי קופסאות סיגריות ביום! זהו הפסקתי! אני יוצא מכאן ביום הראשון של השנה החדשה להתחיל את החיים שלי מחדש! ".