ד"ר יומנה בסול אבו עיטה- מומחית קרנית

ד"ר יומנה בסול אבו עיטה, מומחית למחלות והשתלות קרנית, הצטרפה ליחידת העיניים של המרכז הרפואי פדה-פוריה.

ד"ר יומנה בסול אבו עיטה, הצטרפה בחודש ספטמבר ליחידת העיניים של המרכז הרפואי פדה-פוריה, כמומחית למחלות והשתלות קרנית. ד"ר יומנה חזרה לאחרונה מאנגליה לאחר שהשלימה התמחות על במחלות והשתלות הקרנית וניתוחי מקטע קדמי. היא סיימה לימודי רפואה בטכניון ועברה התמחות בביה"ח רמב"ם ובביה"ח זיו אותה סיימה בהצטיינות.

ד"ר בסול אבו עיטה מסבירה, "במרפאה אנחנו מאבחנים ומטפלים במגוון רחב של מחלות קרנית, כמו מחלת הקרטוקונוס – 'קרנית חרוטית' שזו מחלה ששכיחה יותר בקרב מטופלים צעירים, מחלות זיהומיות ודלקתיות בקרנית ובמשטח החיצוני של העין. אנו נעזרים בציוד חדשני ומכשור מתקדם המסייעים באבחון ומעקב אחר מחלות קרנית שונות״.

ד"ר בסול אבו עיטה מדגישה את החשיבות של תרומות קרנית עבור מטופלים שסובלים ועלולים לאבד את הראייה, "חשוב שאנשים ידעו שבאמצעות תרומות של קרנית יש לנו את היכולת למנוע ממטופלים לאבד את הראייה, חולים ממתינים לניתוח קרנית זמן רב, אם יהיו יותר תרומות נוכל לקצר את זמן ההמתנה ולהקל עליהם". ד"ר יומנה מבצעת השתלות קרנית מכל הסוגים כולל השתלת קרנית מלאה והשתלת קרנית חלקית, קדמית או אחורית (למלרית). כמו כן, היא מבצעת ניתוחים של המקטע הקדמי של העין כגון ניתוח כריתת פטריגיום (תבלול) בשיטה חדשנית המשלבת שתל לחמיתי, טכניקה שממזערת את סיכויי החזרה של המחלה. לדבריה, בקרוב יחלו לעשות שימוש בדבק ביולוגי שבעזרתו ניתן יהיה  לבצע את הניתוח הנ״ל ללא תפרים, דבר שיקל על ההחלמה ויפחית משמעותית את הכאבים לאחר הניתוח.  

לגבי ניתוחי קטרקט ד"ר יומנה מביאה בשורה, "אנחנו מבצעים היום מספר רב יחסית של ניתוחי קטרקט, ונמשיך לעשות כל מאמץ לקצר את התורים ולהקל על המטופלים שלנו. בקרוב נתחיל לבצע ניתוח חדשני של השתלת עדשה טורית המתקנת גם בעיות צילינדר בעין".

מרפאת קרנית  פעילה יומיים בשבוע, 
ניתן לקבוע תור באמצעות מוקד זימון תורים: 04-6652291