החלימה מקורונה- אחרי 40 יום אשפוז

לאחר 40 ימי אשפוז, ולאחר שהיתה מורדמת ומונשמת במשך שלושה שבועות, לוטפיה אבו ליל שטופלה במחלקת טיפול נמרץ קורונה במרכז הרפואי פדה-פוריה, החלימה!

בשורה משמחת מהמרכז הרפואי פדה-פוריה , לוטפיה אבו ליל (62) מעין מאהל, שהיתה מאושפזת במצב קריטי במחלקת טיפול נמרץ קורונה, במשך 40 יום!  החלימה וחזרה הביתה לחיק המשפחה. "אני רוצה להגיד תודה לכל הצוות לכולם! אני מאד שמחה שאני מרגישה טוב ומחכה כבר לחזור הביתה" כך אמרה בהתרגשות לוטפיה אבו ליל, ביום ראשון, 11.10.20 כשהשתחררה לביתה.

בנה של לוטפיה, חסן אבו ליל, אח במלר"ד (מיון) במרכז הרפואי, ליווה אותה וטיפל בה במשך התקופה הארוכה והקשה. "אמא בכלל לא זוכרת מה קרה בכל השבועות האלה, היא חושבת שהיתה מורדמת יומיים שלושה... אבל היא היתה מורדמת ומונשמת במשך שלושה שבועות! וכל הזמן הזה אנחנו ממש חששנו לחייה, לא ידענו מה לעשות".
נהלה אחותו, מוסיפה, "עברנו תקופה מאד מאד קשה, גם אני אחות במקצוע שלי וככל שאתה מבין יותר אתה מודאג ומפחד יותר... זו חוויה מטלטלת".
 
ד"ר משה מתן, מומחה טיפול נמרץ ומנהל המחלקה, ציין, " לוטפיה הגיעה אלינו במצב קריטי והיו ימים של חשש מאד גדול לחייה. היא עברה תהליך החלמה ארוך עם הרבה  עליות ומורדות. ולכן היום כולנו שמחים ומתרגשים לראות אותה עומדת על הרגליים אחרי שהחלימה והיא חוזרת למשפחה שלה".

חסן העניק לצוות שי לאות תודה והוקרה וסיכם, "בסופו של דבר קרה לנו נס, אנחנו כל כך מתרגשים ומאושרים! רצינו שאמא תגיע לפוריה כי ידענו שפה היא תקבל את הטיפול הכי מקצועי והכי טוב, אין לנו מלים להודות לכל הצוות שליווה אותנו ותמך בנו במסירות ובסבלנות ... אני מציע לכל מי שחושב שהקורונה לא מסוכנת שיגיע ויראה את החולים כשהם מחוברים למכשירים ולא מסוגלים לנשום בכוחות עצמם. אולי אז הם יבינו כמה המגיפה הזו קטלנית".