מפגש לדולות במרכז הרפואי פדה-פוריה

מפגש דולות באגף לאם ולילוד של המרכז הרפואי פדה-פוריה התקיים במתכונת קורונה- שתי קפסולות.

כ-25 דולות מהצפון הגיעו למפגש הכרות מיוחד שארגנו מועדון היולדות של המרכז הרפואי פדה-פוריה, בייבי סטארט ואביבית דביר . זו שנה שלישית של שתוף פעולה עם אביבית דביר ומפגשים עם דולות תומכות לידה, אלא שהפעם בשל ההנחיות התקיים המפגש במתכונת מותאמת להתמודדות עם נגיף הקורונה. המפגש התקיים בשני סבבים, בכל סבב השתתפו 12 דולות ומלוות נשים בלידה. 

רחלי אהרון, רכזת מועדון בייבי סטארט ברכה את המשתתפות וסיפרה על הפעילות העשירה והמגוונת של המועדון לנשים בהריון ולאימהות אחרי לידה ועל הפתרונות היצירתיים שמגבשים במועדון בייבי סטארט כדי לתת מענה גם בימי קורונה כמו מפגשים והדרכות בקבוצות קטנות, פורום ושיחות עם מומחים בפייסבוק ועוד.

המיילדת הוותיקה, דנה הופר, שהעבירה את ההדרכה, פתחה בשיחה  על חשיבות הקשר והתקשורת הטובה בין הדולה למיילדת למען היולדת. "צוות חדר לידה מעודד ומקדם את שיתוף הפעולה עם תומכות הלידה- דולות, כי יש לנו מטרה משותפת שהיא ליצור אמון, ביטחון וחווית לידה טובה ומותאמת אישית עבור היולדת".

בחלק השני של המפגש נערך סיור באגף לאם ולילוד, הדולות פגשו את הצוות במיון יולדות, חדרי לידה, ובמחלקות יולדות וילודים.

ענבל חלבי (לוטם), אחת המשתתפות, אמרה, " בזכות המפגש הבנתי את החשיבות של הקשר שלנו הדולות עם המיילדת, רואים שמאוד חשוב לצוות הקשר האישי עם כל יולדת.  התחברתי לכל המידע שקיבלתי ויצאתי עם תחושה מאוד טובה, אני כדולה אשמח להמליץ ליולדת להגיע לפוריה"

רניה ערטול (מג'אר) סיפרה, "לאחרונה אני שומעת שיש אצלנו במגזר הערבי יותר ויותר מודעות לדולות, נרשמתי לקורס לאחר שליוויתי את ארבעת הבנות שלי והבנתי שאני יכולה ללוות נשים בלידה, בעבר לא ידעו שיש אופציה כזאת והיום אני רואה שהרבה נשים צעירות פונות אלי. אני רוצה להודות לכם על ההזדמנות שקיבלנו ללמוד, להכיר מקרוב את החשיבות לשיתוף הפעולה שלנו למען החוויה של היולדת".

אביבית דביר, סיכמה, " חשוב לנו להיות בקשר עם צוות האגף לאם ולילוד, יש כל הזמן עדכונים וחידושים ואנחנו רוצות להעביר את כל המידע ליולדות אותן אנחנו מלוות. המידע הזה עוזר לנו להכין אותן ללידה פה במרכז הרפואי פדה-פוריה וזה מאפשר להן להגיע יותר רגועות ומוכנות ללידה".