נפתחה שנית מחלקת קורונה

ביום שבת, 18.7.20, בהתאם להנחיות משרד הבריאות, נפתחה שנית המחלקה הייעודית לטיפול בחולי קורונה, הכוללת 30 מיטות אשפוז.

בסוף השבוע  הושלמו ההכנות  ובהתאם להנחיות משרד הבריאות, נפתחה מחלקה נפרדת וייעודית לטיפול בחולי הקורונה. כזכור המחלקה הייעודית לחולי קורונה נסגרה עם החלמתו של החולה האחרון, תומס, ב24.5.20 . במהלך הגל הראשון טופלו במחלקת הקורונה 93 חולים.  ביום שבת, 18.7.20, בהתאם להנחיות משרד הבריאות, נפתחה שנית המחלקה הייעודית לטיפול בחולי קורונה, הכוללת 30 מיטות אשפוז.
 
לדברי שמעון סבח, המנהל האדמיניסטרטיבי,  ״המחלקה מותאמת לטיפול בחולי קורונה כפי שנערכנו בגל הראשון.   בנינו מתחם נפרד לצוות המטפל, תחנת האחיות מבודדת,  הותקנו מצלמות ומסכים בכדי שהצוות המטפל יוכל להשגיח על כל אחד מהמטופלים 24 שעות ביממה. הוקם תא מיוחד עם שתי דלתות דרכו מועבר ציוד רפואי לצוות המטפל. הכל תוך הקפדה  על נהלי הבידוד וההתמגנות הנדרשים, כולל הוצאת פסולת וכביסה באמצעות דלת יציאה שונה ונפרדת ".
 
אתמול אושפזו במחלקה הייעודית 2 חולות, בת 48 במצב בינוני, ובת 30 במצב קל. בראש המחלקה עומדים  ד"ר משה מתן מומחה טיפול נמרץ, המפקחת הקלינית בלה מונסטורסקי  והאחות האחראית היא אילנה עשהאל .
 
ד"ר הגר מזרחי, מנהלת המרכז הרפואי (בפועל), סיכמה, " בגל הראשון, התמודדנו ביחד במסירות ובמקצועיות עם נגיף הקורונה. אנו ערוכים ומוכנים להתמודד עם הגל השני. יש לציין כי המתחם מבודד ואין גישה אליו למעט, צוות מטפל. אנחנו מבקשים לעדכן את הציבור  כי שאר מחלקות בית החולים ממשיכות בפעילות כרגיל, כולל חדרי הניתוח, חדרי הלידה והמכונים. לכן, מאד חשוב להדגיש למטופלים שלנו כי בכל מקרה שנדרשת בדיקה, או טיפול יגיעו למרכז הרפואי ויקבלו את הטיפול האיכותי והמקצועי״ .