מצטיינים במניעת זיהומים!

דו"ח משרד הבריאות לשנת 2019 מדרג את המרכז הרפואי פדה-פוריה כמצטיין במניעת זיהומים! ובמקום השני בקטגורית בתי החולים בה דורג.

דו"ח משרד הבריאות שבחן פעילות למניעת זיהומים בכל בתי החולים בארץ, מדרג את  המרכז הרפואי פדה-פוריה במקום שני בקבוצת כלל בתי החולים המוגדרים קטנים עם מספר נמוך ומרשים של 51 מקרי זיהומים נרכשים ל100,000 ימי אשפוז.

ביום ראשון 31.5.20 פרסם  משרד הבריאות את הדו"ח השנתי לבדיקת "חיידקי התראה בבתי חולים כלליים" לשנת 2019. הדו"ח  מודד  מקרי זיהומים נרכשים ל-100 אלף ימי אשפוז – לפי המדד המשולב של מקרי CPE ,VRE, אצינטובקטר ו-CD.

ד"ר הגר מזרחי, מנהלת המרכז הרפואי פדה-פוריה (בפועל) אמרה, "ברכותי לצוות המרכז הרפואי שבהובלת היחידה למניעת זיהומים, התגייס להילחם בזיהומים, למען המטופלים שלנו. כל הכבוד!".

מנהלת היחידה למניעת זיהומים במרכז הרפואי, ד"ר היבה אבו זיאד ציינה את הפעילות המקיפה שנעשתה במרכז הרפואי להגברת המודעות למניעת זיהומים, ומניעת התפשטות חיידקים עמידים בקרב המטופלים, באמצעות הדרכת הצוותים בנושאים כמו: היגיינת
ידיים ,טיפול מושכל באנטיביוטיקה יחד עם שיפור תהליכי עבודה במניעת זיהומים. לדבריה פעילות ברוכה זו הביאה לירידה מרשימה במספר המקרים של רכישת  חיידקים עמידים כולל זיהומים מקלוסטרידיום, אצינטובקטר עמיד ועוד.

קוזיתא ליבאי המפקחת האפידמיולוגית סיכמה, "אנו פועלים לאורך השנה יחד עם נאמני מניעת הזיהומים במחלקות כדי להטמיע את מניעת הזיהומים עמוק בפעילות היומיומית  של כלל העובדים. ראינו את תוצאות ההטמעה גם במאבק הנמשך במגיפת הקורונה, הכלל החשוב ביותר למניעת חשיפה או התפשטות של הנגיף, הוא שמירה קפדנית על היגיינת ידיים.  אנחנו צריכים להמשיך ולהתמיד כדי להמשיך ולשפר ולהעלות  את ההישגים המרשימים שלנו בתחום זה".