רפואה מרחוק כחלק מ'שגרת קורונה'

במרכז הרפואי פדה-פוריה מפעילים שירות של רפואה מרחוק, כמענה למטופלים להמשך טיפול ומעקב, תחת מגבלות תקופת הקורונה.

הוריו של עלי בן השנתיים, הגיעו עם הילד למרפאת בעיות אכילה בגיל הרך, לפני חצי שנה. עלי נולד פג עם בעיית ריאות מורכבת, עם הזמן נוצרו בעיות אכילה שמחייבות טיפול רפואי. כמענה למטופלים ובמסגרת שגרת הקורונה, פועל במרכז הרפואי פדה-פוריה שירות טלרפואה אשר מאפשר להוריו של עלי כמו גם למטופלים במגוון מרפאות נוספות,  לקיים מפגש אונליין עם צוות המרפאה, מבלי לצאת מהבית .

ד"ר אבי און מנהל המרפאה לבעיות אכילה בגיל הרך, מומחה ברפואת ילדים, גסטרואנטרולוגיה ותזונה, מציין, "הטיפול במרפאה שלנו נעשה באמצעות צוות רב מקצועי רחב אשר מסתכל על הבעיה מבחינה רפואית קלינית, רגשית- התנהגותית, התפתחות הילד וכמובן ההיבט התזונתי. הצוות יושב יחד, החל משלב האבחון ולאורך הטיפול עצמו. במציאות של "שגרת הקורונה" גיבשנו פורמט מפגשים חדש שפועל על פי ההנחיות של משרד הבריאות.  לצורך כך, צמצמנו את הרכב הצוות במרפאה לשלושה אנשי מקצוע. את המפגשים עם ההורים והילדים אנחנו מקיימים בצורה מקוונת באמצעות מערכת רפואה ". 

לדברי טל שדה קון, רכזת המרפאה שהיא דיאטנית מומחית להפרעות אכילה של הגיל הרך, יש יתרונות למפגשים אונליין, " ההורים מאד אוהבים את הפלטפורמה הזו, כי זה מקל עליהם, הם לא צריכים לצאת עם הילד מהבית ולנסוע למרכז הרפואי ועדיין הם מקבלים מענה רפואי מקצועי . בנוסף, באמצעות מערכת טלרפואה אנחנו יכולים לעשות תצפית ספונטאנית על הילד בשעת האכילה בסביבה הטבעית שלו ויכולים לבחון את הדינמיקה בהאכלה ואת האינטראקציה בין ההורים  לילד, וזה יתרון גדול " .

במטרה לתת מענה לכל ההורים והמטופלים, המרפאה תתקיים בימי חמישי, אחת לשבועיים. דפנה עוז אלטר, העו"ס , ציינה כי הקשר האישי חסר, אבל המפגשים המקוונים נותנים מענה טוב לטיפולים נמשכים ולפגישות מעקב.

ד"ר אבי און עושה שימוש במערכת הרפואה מרחוק גם במרפאת גסטרו ילדים, "לעיתים קרובות אפשר באמצעות שיחה אונליין עם המשפחה ועל פי תוצאות בדיקות מעבדה ותיק רפואי שאני יכול לראות  תוך כדי שיחה, לתת מענה רפואי נכון ומדוייק. גם ללא פגישה פנים אל פנים. יש לנו פה פתרון יעיל ומידי". המסמכים הרפואיים מועברים בדוא"ל למטופל, כולל סיכום הבדיקה והמעקב.
ד"ר און מסכם , "ההתמודדות עם נגיף הקורונה, משנה את הרגלי העבודה שלנו ומחייבת אותנו למצוא פתרונות כדי להמשיך לתת טיפול ולתת מענה מקצועי חשוב ונדרש למטופלים שלנו. מערכת טלרפואה נותנת לנו מענה טוב, ויעיל במציאות שנוצרה".