אח במחלקת קורונה– ידליק משואה בטקס יום העצמאות

אחמד בלאונה, אח בכיר במחלקת טיפול נמרץ לב ובמחלקת קורונה, נבחר להדליק משואה ולייצג את צוות המרכז הרפואי, בטקס הממלכתי של הדלקת המשואות

לתפארת מדינת ישראל! כבוד גדול וגאווה עצומה לכל צוות המרכז הרפואי פדה-פוריה עם קבלת ההודעה של שרת התרבות, מירי רגב, על בחירתו של אח בכיר במחלקה הייעודית לחולי קורונה, אחמד בלאונה, להדליק משואה בטקס הממלכתי של יום העצמאות.

אחמד בלאונה היה מופתע ונרגש מאד ,כשביום ראשון, ,12.4.20 , במהלך העבודה במחלקה הייעודית לחולי קורונה הוא התבשר על ידי שרת התרבות כי נבחר להדליק משואה בשם צוות הסיעוד בביה"ח אשר עושים ימים כלילות בהערכות המיוחדת לטיפול בחולי קורונה.

במרכז הרפואי פדה-פוריה טופלו כבר עשרות חולים, מתוכם 6 החלימו וחזרו לביתם. אחמד בלאונה היה בצוות הסיעודי אשר טיפל בחולה הקורונה המורכב והקשה הראשון בישראל. ג'וני, נהג אוטובוס התיירים אשר אושפז במחלקה במצב קשה עם חשש לחייו. "הוא היה מורדם ומונשם עם חשש אמיתי לחייו, עבדנו מאד קשה כדי לייצב אותו... אחרי שהוא נגמל מהנשמה והרגיש יותר טוב שוחחתי איתו וסיפרתי לו מה הוא עבר ואיך טיפלנו בו. הוא מאד התרגש, כל הזמן הודה לכל הצוות שהציל לו את החיים... היום שהוא התחיל להתאושש היה יום מאד משמח לכולנו" .

ההתרגשות מהבשורה המשמחת לא התפוגגה גם אחרי שעה ארוכה, אחמד אמר, "זה כבוד גדול וגאווה גדולה לכולנו. התרגשתי מאד בשיחה עם השרה ועם מנהלת ביה"ח. אני מרגיש שנבחרתי לייצג את ביה"ח ואת כל צוות הסיעוד! לסיעוד יש תפקיד מאד מרכזי וקשה בטיפול בחולי הקורונה ובחולים בכלל, אנחנו תמיד בחזית הטיפול, מאד מרגש אותי לראות שהעבודה הקשה שלנו זוכה להכרה ולהוקרה". 

אחמד בלאונה (39) למד סיעוד באונ' ת"א ולאחר מכן עבד 11 שנים בביה"ח בילינסון. הוא עבר למרכז הרפואי פדה-פוריה עם פתיחת יחידת ניתוחי לב בביה"ח לפני כשש שנים, והוא משמש כאח בכיר במחלקת טיפול נמרץ לב . אחמד נולד בכפר הבדואי, ואדי חמאם ,סמוך לטבריה. הוא נשוי ואבא לשלושה בנים. מיד לאחר שקיבל את הבשורה התקשר לספר לאשתו. סלאם רוקחת במקצועה שגם מגויסת למלחמה בנגיף הקורונה, הביעה התרגשות גדולה. 

מלכה אמר מדמון, מנהלת הסיעוד ברכה את אחמד בחום ואמרה, "גאה מאוד בבחירתך להדליק משואה ביום העצמאות.
בעשייתך אתה משקף את ערכי החזון של המרכז הרפואי- מצוינות בעשיה היומיומית, מתוך חמלה, ענווה ומתן כבוד הדדי לזולת. קיימת בך נכונות והיענות מידית למשימות חדשניות שדורשות השקעה, התמדה ולמידה. גאה ביכולות אלו שמבטאות את רוח המרכז הרפואי".

ד"ר הגר מזרחי, מנהלת המרכז הרפואי (בפועל) , הודתה לשרה מירי רגב על הבחירה והוסיפה, "אני מודה על הבחירה במרכז הרפואי פדה-פוריה ובאחמד בלעונה כנציג המרכז הרפואי, לטקס הדלקת המשואות . זו גאווה וכבוד גדול לכל הצוות שלנו שמגויס עם כל הלב והנשמה ועומד בגאווה ובנחישות בחזית המלחמה בנגיף הקורונה. זכינו שיש לנו צוות מסור כל כך, שמגיע לביה"ח מתוך תחושת שליחות ומחויבות עמוקה למטופלים, לבני משפחותיהם  ולקהילה. אנו שמחים ונרגשים, זכינו בהוקרה והערכה של המדינה כולה, זה נותן לנו את העוצמה והיכולת להמשיך בכל הכוח".