מסגרת חינוכית לילדי העובדים של המרכז הרפואי פדה-פוריה

המרכז הרפואי פדה-פוריה בשיתוף אשכול רשויות כנרת עמקים ופיקוד העורף, פתחו מסגרת חינוכית לילדי העובדים .

יוזמה נפלאה של המרכז הרפואי פדה-פוריה, בשיתוף פעולה עם אשכול כנרת עמקים.  הודות להתארגנות זריזה של שמעון סבח המנהל האדמיניסטרטיבי של המרכז הרפואי יחד עם צוות האשכול בראשותו של המנכ"ל אלי מאירי ובסיוע ראש המועצה האזורית גליל תחתון, ניצן פלג,  הוקם בביה"ס היסודי "עלי גבעה" שבגבעת אבני, מרכז חינוכי עבור ילדי העובדים של המרכז הרפואי.

לדברי שמעון סבח, מחלקת משאבי אנוש (אולגה גולובקין ויערה חליף )ריכזה את רשימת ילדי העובדים בגילאי 4-9 והגיעו לכ- 60 ילדים . "המטרה שלנו היא לתת פתרון חשוב לעובדים שילדיהם כרגע ללא מסגרת, בכדי להקל את  העומס הרב המוטל על כתפיהם בתקופה המאתגרת הזו. אנחנו מאמינים שהמסגרת הזו תיתן להם את השקט הנפשי הנחוץ כרגע כדי שיוכלו לבצע את העבודה שלהם במרכז הרפואי בצורה המיטבית ".

אלי מאירי, הוסיף כי הפעילות תתבצע על פי ההנחיות הקפדניות של משרד הבריאות, בקבוצות קטנות שכוללות עד שמונה ילדים בקבוצה. את הילדים יפעילו מחנכים מתנועת "דרור ישראל" ו16 חיילים וחיילות מחיל החינוך. ההורים יסיעו את הילדים לגבעת אבני ב7:00 בבוקר ויאספו אותם בסוף היום בשעה 16:30 כאשר במהלך היום המרכז הרפואי פדה-פוריה יספק להם ארוחת צהרים חמה.

שמעון סבח סיכם : "אנחנו נערכים למצב חירום שימשך על פי ההערכות של משרד הבריאות  שבועות ואולי גם חודשים ולכן מדובר במתן מענה חיוני לילדי העובדים. המסגרת הזו מאפשרת לנו  לסייע לעובדים ולשמור על רציפות תפקודית. אנחנו מודים מקרב לב לאשכול לרשויות השותפות  ולפקוד העורף שמסייעים לנו ונותנים לנו רוח גבית שהיא כל כך חשובה בימים אלה ".