במרכז הרפואי פדה-פוריה החלו לבצע בדיקות קורונה

צוות המעבדה למיקרוביולוגיה במרכז הרפואי פדה-פוריה החל לבצע בדיקות לנגיף הקורונה, המעבדה תבצע כ 100-150 בדיקות ביום.

המעבדה במרכז הרפואי פדה-פוריה החלה אתמול בשעות הערב , יום שני, 16.3.20 לבצע בדיקות  לאיתור נגיף הקורונה. בהמשך להנחיות משרד הבריאות המעבדה תבצע בדיקות עבור המרכז הרפואי פדה-פוריה ובנוסף עבור מרכז רפואי לגליל, בתי החולים בנצרת, וביה"ח זיו. כמו כן, המעבדה תיתן שירותי בדיקה למטופלים מן הקהילה אשר בדיקתם נלקחת על ידי צוותי מד"א. 

ד"ר אבי פרץ, מנהל המעבדה למיקרוביולוגיה ויו"ר האיגוד הישראלי למדעי המעבדה הרפואית, ציין : "יחד עם צוות המעבדה ביצענו  בימים האחרונים את כל ההכנות הנדרשות בתיאום ובהנחיית משרד הבריאות, כדי להיות ערוכים לביצוע הבדיקות לחולים החשודים לקורונה. המעבדה החלה לפעול ואנו מבצעים בדיקות תוך הקפדה על תנאי המיגון הנדרשים לאנשי הצוות". 

בדיקות הקורונה מבוצעות במרכז הרפואי פדה-פוריה  בשיטת  ביולוגיה מולקולרית כאשר מכשיר המעבדה מפיק את חומצות הגרעין של הנגיף, לאחר מכן מתבצעת הגברה במכשירים ייעודיים עד למצב שניתן לאשר או לשלול את קיום הנגיף. "אנו מעריכים שנוכל לבצע כ 150 -100 בדיקות ביום... אני וכל צוות המעבדה מרגישים חובה ומחויבות להירתם למאמץ הלאומי". מוסיף ד"ר פרץ .

ד"ר הגר מזרחי, מנהלת המרכז הרפואי פדה-פוריה (בפועל) סיכמה, " המעבדה תבצע בדיקות מדי יום, יש לנו יכולת מקצועית וצוות מקצועי ומיומן ביותר. המשמעות של הוספת המעבדה שלנו למערך המעבדות אשר מבצעות בדיקות לקורונה היא חיונית וחשובה להעצמת היכולת של ישראל להתמודד עם התפשטות המחלה. צוות המרכז הרפואי פדה-פוריה מגויס ואנחנו נמשיך לעמוד בחזית המאבק בקורונה".