ד"ר סודרי נבחרה לרשימת הצעירים המבטיחים של פורבס

ד"ר שירן סודרי, רופאה מתמחה במחלקת כירורגיית פה ולסתות של המרכז הרפואי פדה-פוריה, נבחרה לרשימת הצעירים המבטיחים של המגזין פורבס.

ד"ר שירן סודרי (30) נבחרה לאחרונה לרשימה היוקרתית של 30 הצעירים המבטיחים של המגזין פורבס, לשנת 2020.

ד"ר סודרי החלה לפני כחצי שנה, להתמחות במחלקה לכירורגיית פה ולסתות בהנחייתו של ד"ר עימאד אבו אל נאעג', מנהל המחלקה. ד"ר סודרי למדה רפואת שינים באוניברסיטת ת"א ובהמשך תואר שני במדעי הרפואה. "הגעתי לפדה-פוריה בעקבות ד"ר עימאד ולאחר ששמעתי רבות על המחלקה, ידעתי שאסיים את התואר ואבקש להתקבל להתמחות בפדה פוריה ומאד שמחתי כשהתקבלתי. אני מתכננת להמשיך לעסוק במחקר במקביל לעבודה של פה במחלקה".

ד"ר שירן סודרי נבחרה למגזין פורבס בעקבות מחקר שלה לפיתוח שיטה חדשנית לאיתור גידולים בחלל הפה, "במסגרת התואר השני  ערכנו מחקר בתחום סרטן חלל הפה שהוא אחד ממחלות הסרטן הנפוצות ביותר, עם אחוזי תמותה גבוהים. פיתחנו שיטת אבחון חדשה, לזיהוי גידולים בחלל הפה שהיתרונות שלה שהיא יעילה, מדויקת ובלתי פולשנית. השיטה נועדה לזהות את המחלה והגידולים בשלבים מוקדמים והיא  מתבססת על הזרקת ננו חלקיקי זהב מצופים בנוגדנים הנקשרים ישירות לתאי הגידול. לאחר ההזרקה סריקת לייזר פשוטה מעניקה תמונה ברורה היכן התקבצו החלקיקים". ד"ר סודרי מפתחת את השיטה החדשה בהנחייתם של פרופ׳ אבי הירשברג מאוניברסיטת תל אביב ופרופ׳ פיקסלר מאוניברסיטת בר אילן, בשאיפה שהשיטה החדשה תחליף את שיטת לקיחת הביופסיה הקיימת, שהיא פולשנית "אנחנו בודקים ויכול להיות שנצליח לזהות באמצעות השיטה הזו גם גרורות לצוואר ואולי לפתח עוד שימושים".

והיא מסכמת, "תמיד אהבתי את עולם ההייטק, אני מרגישה שעכשיו אני מצליחה לשלב בין העולמות: רפואה עם הייטק וחדשנות ... אני מאד גאה ונרגשת שנכנסתי לרשימה של פורבס, יש שם אנשים מדהימים ולחשוב שאני איתם באותה קבוצה, זו גאווה אדירה עבורי".