תוקם יחידת צנתורי מוח במרכז הרפואי פדה-פוריה

בקרוב - יחידת צנתורי מוח חדשה במרכז הרפואי פדה-פוריה, בראשה יעמוד הנוירוכירורג, ד"ר ערן מאירוביץ' .

ד"ר ערן מאירוביץ', מומחה בנוירוכירורגיה, יעמוד בראש יחידת צנתורי המוח החדשה שתוקם בחודשים הקרובים במרכז הרפואי פדה-פוריה. ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי פדה-פוריה אמר, "באמצע 2019 פתחנו את יחידת השבץ המוחי בראשותו של ד"ר חוראני שכבר עשתה שינוי מאד משמעותי. מאז נפתחה טופלו ביחידה לשבץ מוחי בטיפול תרופתי דחוף, למעלה מ 55 מקרים, מטופלים שבעבר  נמנע מהם הטיפול החיוני. עם קבלת האישור ממשרד הבריאות, נעבור לשלב הבא - פתיחת יחידת צנתורי מוח, על מנת שנוכל לתת מענה מקצועי וטיפול מהיר למקרי שבץ מוחי שבהם נדרשת פתיחת החסימה של עורקי דם במוח. שתי היחידות יהוו את מרכז המוח של אזור גליל המזרחי ורמת הגולן". 

ד"ר מאירוביץ' סיים את לימודי הרפואה בבודפשט בהצטיינות בשנת 2007 . בהמשך, עבר התמחות במחלקת נוירוכירורגיה בבית החולים רמב"ם וב-2017 השתלם בצנתורי מוח ועמוד שדרה במרכז הצנתורים במונטפליה- צרפת במשך שנתיים. מדובר במרכז מוביל בצרפת שהוא הפעיל ביותר בפרוצדורות לטיפול בשבץ מוחי ומפרצות מוח. בחודשים האחרונים עובד ד"ר מאירוביץ' כרופא בכיר ומצנתר במסגרת המחלקה לנוירוכירורגיה וצנתורי מח ברמב"ם עד שתושלם הקמת היחידה לצנתורי מוח במרכז הרפואי פדה-פוריה. "נפלה בחלקי הזכות להגיע לצפון ולהקים עבור תושבי האזור את השירות החדש והחיוני הזה שמשמעותו הצלת חיים. שבץ מוחי הינה מחלה שכרוכה בתמותה ובנכות גבוהה מאד, במידה ולא ניתן טיפול תוך זמן קצר. מאחר והזמן הוא מרכיב קריטי, קיימת חשיבות עליונה להביא את תושבי הגליל המזרחי לטיפול מהיר ויעיל במרכז רפואי קרוב ובכך לחסוך מהם העברה לבתי חולים מרוחקים. העברה כזו מעכבת את הטיפול ויש לה השלכות חד משמעיות על תוצאות הטיפול וסיכויי ההחלמה".

ד"ר מאירוביץ' מציין עוד כי יחידת צינתורי המוח תוכל בהמשך לתת מענה גם למחלות ווסקולאריות נוספות של המוח מעבר לשבץ מוחי כמו, מפרצות ומומים של כלי הדם במוח. בנוסף, היחידה תיתן שירות נלווה למחלקות נוספות כמו אף, אוזן, גרון בכל הקשור לטיפול בדמם ומחלות אונקולוגיות של חלל האף וחלל הפה.