פרופ' עדה יונת במרכז הרפואי פדה-פוריה

כלת פרס נובל לכימיה, פרופ' עדה יונת, הגיעה להרצאה מיוחדת בפני צוות המרכז הרפואי פדה-פוריה .

עדה יונת, שהיא פרופסור במכון ויצמן למדע וזוכת פרס נובל לכימיה, לשנת 2009 , הגיעה ביום שלישי 24.12.19 להרצאה חגיגית ומיוחדת לצוות המרכז הרפואי פדה-פוריה.

פרופ' ארנון בלום, הממונה על המחקר והאקדמיה במרכז הרפואי פתח את המפגש ואמר, "אנו גאים ונרגשים לארח היום אצלנו במרכז הרפואי את פרופ' יונת שפרצה דרך בעבודתה בתחום פענוח המבנה ה של הריבוזום על ידי קריסטלוגרפיה באמצעות קרני רנטגן... אנו מודים לך על נכונותך להגיע לחלוק עמנו מניסיונך, ולהעשיר אותנו מהידע העצום שלך".

פרופ' יונת פתחה את ההרצאה ואמרה, "יש לי זיכרון מאד רחוק מביה"ח פוריה עוד כשהיו כאן צריפים. בהמשך כשהייתי חיילת במפקדת קצין רפואה ראשי פגשתי שם את פרופ' פדה, שעל שמו נקרא היום ביה"ח. היה לי העונג  לעבוד וללמוד ממנו. אני שמחה שהזמנתם אותי ונרגשת לראות את ההתפתחות המרשימה של ביה"ח".

פרופ' יונת ריתקה את המשתתפים בהרצאה בה תיארה את המחקר שלה על מבנה הריבוזום, וענתה על השאלה האם ניתן ליצור אנטיביוטיקה חדשה שתהיה ידידותית לחולים ולסביבה. "האם נוכל להתגבר על חוכמת החיידקים ועל העמידות שלהם? כנראה רק באופן חלקי, אני מאמינה שנצליח, השאלה רק באיזה אופן ולכמה זמן... "