הנס של אהוד

טיפול שינים שהסתבך הביא את אהוד אסלן לסכנת חיים. היום הוא מודה לד"ר עימאד אבו אל נעאג' שהציל את חייו !

בתחילת החודש הגיע אהוד אסלן (53) מכפר חיטים למלר"ד המרכז הרפואי פדה פוריה, "הגעתי למיון 10 ימים אחרי שעקרתי שן אצל רופא שינים באזור, למרות שעבר יותר משבוע היתה לי נפיחות בפה, לא יכולתי לבלוע , היה לי ממש קשה לדבר וכאבים שלא פסקו ".
כשהרופא התורן מהמחלקה לכירורגית הפה, הפנים והלסתות בדק את אהוד  במלר"ד התעורר חשד שמדובר במקרה קשה ובסכנה מוחשית לחייו. ד"ר עימאד אבו אל נעאג' , מנהל המחלקה לכירורגית פה, פנים ולסתות, מסביר, " מדובר במקרה קשה ונדיר, אני נתקל במקרה כזה של חיידק טורף אחת לעשור...איתרנו במהירות את הזיהום וברגע שהובהר שמדובר בחיידק טורף הוחלט על ניתוח דחוף . נוצר אצל אהוד  זיהום שגרם לנמק באזור הצוואר, הנמק שנגרם ע"י החיידק הטורף,התפשט מעבר לגבולות הנראים לעין.  זיהינו זיהום קשה בהרבה אזורים בפנים, בצוואר ובחלק העליון של בית החזה, רקמות אלו יכולות להיראות לכאורה תקינות למרות שהן כבר פגועות, לכן הן חייבות לעבור כריתה כירורגית נרחבת. מכאן, השם הציורי "החיידק הטורף" כאילו העור "נטרף" ובמהירות. עיקר הסכנה היא לנתיב הנשימה , ולמצב של חנק".

החיידק האלים  יכול לפגוע באזורים שונים בגוף, על פי הנתונים יש  25 מקרים של "חיידק טורף" בישראל בשנה. אחוזי התמותה במקרים כאלה מגיעים ל30% . במרכז הרפואי נערכו במהירות  לניתוח דחוף.  במהלך הניתוח ביצע  ד"ר אבו אלנעאג', פיום קנה הנשימה ומספר הטריות כירורגיות בחלל הפה, פנים וצוואר. אהוד הועבר ליחידה לטיפול נמרץ נשימתי, כשהוא מונשם ומורדם. "אם אהוד לא היה מגיע לביה"ח הזיהום היה ממשיך להתפשט ומגיע לבית החזה, במצב כזה של זיהום סיסטמי הסיכוי להציל חיים נמוך ".

לאחר 10 ימים בהם אושפז ביחידה לטיפול נמרץ, מצבו השתפר ואהוד עבר לאשפוז במחלקה לכירורגיית פה ולסתות . כיום אפשר לבשר על הנס שהתחולל לאהוד, מצבו מוגדר טוב ויציב, הוא נושם בכוחות עצמו ומודה לצוות שהציל את חייו ! "רק אחרי הניתוח הבנתי כמה המצב שלי היה קריטי. לשמוע מה היה כשאני יודע איך אני מרגיש היום, זה לא יאומן! וזה בזכותם, הצוות פה, שעשה נסים ונפלאות כדי להשאיר אותי בחיים!"

אופיר אסלן, אחיו של אהוד שעובד במד"א, מוסיף, "ראיתי כבר הרבה מקרים בעבודה שלי והבנתי שאנחנו עלולים לאבד את אחי ... מה שהרגיע אותנו לאורך הימים השחורים האלה היה הידיעה שהוא בידיים הכי מקצועיות והכי טובות ".