צוות האגף לאם וליילוד במפגש עם נציגות הקהילה החרדית

צוות האגף לאם וליילוד במרכז הרפואי פדה-פוריה קיים מפגש ושיח עם נציגות מהקהילה החרדית בטבריה .

מועדון היולדות בייבי סטארט, של המרכז הרפואי פדה פוריה, בשיתוף פעולה עם רבקי סגל, ארגנו מפגש מיוחד של  צוות האגף לאם ולילוד עם נציגות הקהילה החרדית בטבריה.

מנהל המרכז הרפואי, ד"ר ארז און פתח וברך את האורחות, "חשוב לנו שתקבלו אצלנו את  השרות הטוב ביותר. המשימה שלנו היא לתת לכן את הטיפול המקצועי ביותר לצד מענה, לכלל הצרכים שלכן.  האגף לאם וליילוד שלנו הוא מהמובילים בארץ. מעבר לטיפול המקצועי אנחנו רוצים  שתרגישו כאן בבית, ואנחנו כאן בשבילכם. נמשיך ליזום מפגשים כדי לקבל מכן משוב לשפר ולשדרג את השירות ".
ד"ר יורי פרליץ מנהל היח' להריון בסיכון גבוה הוסיף, "לאחרונה שדרגנו את התשתיות במחלקות ילודים ובפגייה. מדובר במחלקות שכל שנה זוכות לציון גבוה במיוחד בבקרות של משרד הבריאות , והן מהמצטיינות והמובילות בארץ מבחינה מקצועית . אנחנו עם הפנים ליולדות, אין צורך לנסוע לבתי חולים מרוחקים, נשמח שתגיעו אלינו!"

גילת יגנה, אחות אחראית מח' ילודים, אמרה, "כל יולדת צריכה לצאת מפה עם חוויה טובה ולהרגיש כמו בבית. צוות התינוקייה כאן בשבילכן לכל מה שתבחרו ביות מלא, או חלקי וגמיש."
אורה זילברמן, האחות אחראית במחלקת יולדות, ציינה שהמחלקה כוללת  30 חדרים, חלקם  זוגיים, וחלקם חדרים בודדים, עם מקלחת ושירותים בכל חדר. בהמשך היא פרטה בנושא הארוחות החמות אשר מגיעות עם הכשר בד"צ העדה החרדית, והיערכות הצוות לקראת שבת: שעוני שבת, תאורה ודלתות, פלטת שבת, הדלקת נרות, סל מצרכים של מפעל חסד הכולל פריטים לשם עריכת קידוש בערב שישי , הבדלה ועוד. אורה ציינה כי במקרה שבו יולדת משוחררת בשבת, היא יכולה להישאר במחלקה ללא שום בעיה עד לצאת השבת. לסיום היא הדגישה, "עשינו מהפך במחלקת יולדות בכדי להבטיח את התנאים הכי נוחים ומתאימים לצורכי היולדות מהמגזר החרדי..."
ציונה ארד, מיילדת בכירה הוסיפה,  "משמח אותנו לראות יותר ויותר נשים מהמגזר החרדי שמגיעות ללדת אצלנו. גם אנחנו בחדר הלידה, נמשיך לעשות התאמות לכל מה שתבקשו כדי שתרגישו אצלנו הכי בנוח". 

רחלי אהרון רכזת מועדון היולדות, בייבי סטארט הסבירה על  פעילות המועדון ובכלל זה מגוון הרצאות וסיורים, קורס הכנה ללידה לנשים בלבד ועוד. וסיכמה, "אני שומעת מהיולדות שהיתה להן  חוויה טובה והן ישמחו לחזור ללדת אצלנו. והן גם מציינות את הרגישות של הצוות והנכונות להתייחס באופן אישי וקשוב לכל יולדת".