ביקור ח"כ סופר

ח"כ אופיר סופר, יו"ר סיעת הבית היהודי- האיחוד הלאומי, הגיע לביקור וסיור במרכז הרפואי פדה-פוריה

ח"כ אופיר סופר, הגיע ביום שלישי  12.11.19,  לביקור וסיור במרכז הרפואי פדה- פוריה. מנהל המרכז הרפואי, ד"ר ארז און, פתח ואמר, "השאיפה שלנו היא שתושבי האזור יגידו אנחנו רוצים להגיע למרכז הרפואי פדה פוריה, בשנים האחרונות אנחנו עובדים מאד קשה כדי שיהיה פה מענה רפואי מאד רחב, בכדי שתושבי האזור לא יצטרכו להתלבט אם להגיע לכאן ". אנחנו חלק מקהילת הצפון והמשימה שלנו היא לשפר את שרותי הרפואה לתושבי האזור ולצמצם את הפערים האדירים שקיימים בכל מדדי הבריאות". 

ד"ר און , הציג את בגאווה את תנופת הפיתוח של המערך הקרדיו- ווסקולארי " תוך זמן יחסית קצר, מערך הלב  שלנו ביסס את עצמו כמוביל בצפון, וכאחד המרכזים הרפואיים הטובים בארץ, בניתוחי לב, אנחנו מבצעים 250 ניתוחי לב בשנה . אין פעולה שנעשית בתחום הזה כולל פעולות מורכבות מאד, שלא מבצעים אצלנו (למעט השתלות לב). פתחנו יחידה לניתוחי חזה, שרות שאין במרכזים רפואיים אחרים באזור, ולאחרונה פתחנו גם יחידה  לשבץ מוחי. התוכנית היא להיכנס בקרוב גם לתחום צינתורי המוח, כך שפדה פוריה יהפוך למרכז מוח מוביל באזור שלנו ... ".  

בהמשך תאר ד"ר און את השינוי שיביא הפרויקט הלאומי להקמת מרכז שיקום לצפון במרכז הרפואי, "מדובר בפרויקט שיצור שינוי חברתי וכלכלי בגליל ויפתח אפשרויות תעסוקה למאות עובדים. מרכז השיקום לצפון  יעמוד בסטנדרטים בין לאומיים, יכלול ציוד טכנולוגי חדיש ומתקדם ויהווה מרכז מצוינות לשיקום בכל תחומי השיקום – שיקום ילדים, שיקום נוירולוגי, שיקום אורתופדי, שיקום גריאטרי ושיקום לב ונשימה. למען רווחתם ובריאותם של כלל תושבי הצפון".

ח"כ סופר אמר, " אני מאד מתרשם ממה ששמעתי כאן הבוקר, ברור לי שאנחנו תושבי הצפון מקבלים פחות מתושבי מרכז הארץ. אני רוצה להיות שותף ומעורב בכדי להביא את הנושא למודעות ציבורית כלל ארצית, אפעל לקידום הנושא והעלאת המודעות לפערי הבריאות בפריפריה הצפונית ".

בחלקו השני של הביקור סייר ח"כ סופר במערך הלב.