כנס שבץ מוחי במרכז הרפואי פדה-פוריה

למעלה מ300 חובשים ופראמדיקים של מד"א השתתפו ביום עיון מקצועי בנושא שבץ מוחי שהתקיים במרכז הרפואי פדה-פוריה.

במהלך שני ימי עיון שארגן בנובמבר, צוות יחידת שבץ מוחי במרכז הרפואי פדה-פוריה,   השתתפו למעלה מ300  חובשים ופראמדיקים. צוותי  מגן דוד אדום מרחב ירדן,  הגיעו מאזור רמת הגולן, גליל עליון , גליל תחתון, לכנס מקצועי בנושא הטיפול בשבץ מוחי. 
ד"ר מאיר רוח, עוזר רפואי למנהל המרכז הרפואי ציין "יזמנו את הכנס  במטרה להעשיר את הידע המקצועי של הצוותים בתחום הטיפול בשבץ מוחי, ולחזק את הקשר והתקשורת  בין הצוותים  של מד"א לצוות הרפואי והסעודי שלנו".
 
ד"ר ניזאר חוראני, מנהל יחידת השבץ המוחי, פתח את היום וסיפר על הרחבת החלון הטיפולי במקרי שבץ. בהמשך הוא סקר  החידושים בתחום הטיפול בשבץ מוחי. ד"ר חוראני הדגיש כי "חשוב לנו שהחובשים והפראמדיקים יהיו בקשר ישיר איתנו כבר  מהדרך לביה"ח ויעבירו פרטים ומידע רפואי חיוני על המטופל.  בדרך זו  הצוות ערוך ומוכן לקבל את המטופל מיד כשהוא מגיע. במצב של שבץ מוחי כל דקה היא בעלת חשיבות קריטית, ככל שהטיפול יותר מהיר, אחוזי ההצלחה יותר גבוהים. עבור המטופל המשמעות היא הצלת חיים, פחות נזק למוח וסיכון לנכות ".
 
בחלק השני של היום, סנדרה אריש, האחות האחראית ביחידה הציגה למשתתפים את היחידה החדשה, את תהליך הטיפול והניטור של המטופלים ביחידה, העבודה הרב-תחומית והתכניות העתידיות של היחידה. קאסם מסאלחה, אח בכיר במלר"ד, הציג את האפליקציה אשר מאפשרת העברת מידע מצוותי מד"א בשטח לצוות המלר"ד (מיון), והבהיר את חשיבות השימוש באפליקציה לשם זירוז תהליך האבחון והטיפול במטופל שעבר שבץ מוחי.

מנהל מרחב ירדן במד"א, אורן אביטן סיכם, "כנסים מקצועיים מסוג זה חשובים מאין כמותם. רמת שיתוף הפעולה בין החובשים והפראמדיקים של מד"א לצוותים במרכז הרפואי, באה לידי ביטוי ברמת הטיפול בחולים בשטח, עוד לפני הגעתם לביה"ח. בסופו של יום, אין תחליף להעשרה לימודית של הגורם הקולט אל מול הגורם המטפל בשטח, וחיזוק הקשר המקצועי בין הגורמים הוא ערובה להצלחה".