הפנינג הריון במרכז הרפואי פדה-פוריה

חגיגה של ממש היתה בהפנינג ההריון שארגנו במועדון היולדות בייבי סטארט של המרכז הרפואי פדה-פוריה. למעלה מ130 משתתפות הגיעו לבוקר של סדנאות ופעילות.

למעלה מ130 נשים בהריון ואימהות אחרי לידה, הגיעו ביום שישי 8.11.19 להפנינג  הריון שהתקיים במרכז הרפואי פדה פוריה. ההפנינג המוצלח אורגן על ידי רחלי אהרון רכזת  מועדון היולדות בייבי סטארט, בשיתוף עם המועצה האזורית גליל תחתון , ומרכז צעירים גליל תחתון בהנהלתה של הדס אלעד ועם קופ"ח מכבי ומנהלת מרחב טבריה, חגית גרינברג הלוי. 

המשתתפות נהנו מיום של כייף ועניין שכלל ארוחת בוקר מפנקת ושורה של סדנאות והרצאות לבחירה: רצפת האגן בהריון ולאחר הלידה, תמר עמירם, פיזיותרפיסטית. תזונה בהריון , סמדר פרימור, דיאטנית (מכבי שרותי בריאות) , שינויים פיזיולוגיים ורגשיים מנחות הקליניקה הקהילתית (מרחב גליל תחתון ), סדנא ותרגול תנועות ונשימות בזמן הצירים והלידה, המיילדת רוני בן פז, יתרונות ההנקה, יועצת ההנקה, סלאם נעאמנה.

את היום העשיר פתח פרופ' משה בן עמי, מנהל האגף לאם וליילוד, בהרצאה על החידושים ברפואת האם והעובר "אנחנו ממליצים על בדיקות חובה שלא כדאי לוותר עליהן... במצבים מסוימים עצם הידיעה שיש לעובר מום בלב לדוגמא, נמליץ ללדת במקום שבו יכולים לטפל בעובר מיד עם לידתו, המשמעות היא שסיכויי העובר לשרוד עולים בעשרות אחוזים..."

ספיר לוי , מפוריה סיפרה שזהו ההריון הראשון שלה " איזו השקעה, זה רעיון מקסים,  ...שמעתי דברים ממש טובים מחברות על האגף לאם ולילוד בפוריה".
החברות, מיכל צבר (נטור)  ומאור אניסימוב (אבני איתן), שתיהן בהריון ראשון, הגיעו יחד, "היום הזה נשמע לנו מעניין ומגוון ושמחנו להגיע. אנחנו מתכננות ללדת בפוריה כי שמענו מחברות שילדו פה על הצוות המקצועי ועל חווית לידה טובה". עידן שגיא הגיעה כל הדרך מכפר סאלד והסבירה, "אני צריכה ללדת בקיסרי והמליצו לי להגיע ללדת כאן, לכן באתי היום לשמוע ולהתרשם וגם לעשות סיור בחדר לידה".

בפרס הראשון בהגרלה זכתה שירן בן יוסף, ממגדל העמק, שירן היתה מאושרת שזכתה בעגלה היוקרתית ואמרה, "זה הריון שני שלי וכבר תכננתי ללכת לקנות בדיוק את העגלה הזו... אני כל כך שמחה שזכיתי !! הכי כייף !"


רחלי אהרון, רכזת מועדון בייבי סטארט סיכמה, "אנחנו מזמינים אתכן לבוא וללדת אצלנו. הצוות שלנו כל הזמן קשוב ליולדות, בדגש על יחס אישי וחם ומתוך מטרה לשפר את חווית הלידה והשהות אצלנו "