ראשונים להתחסן !

ביום ראשון 10.11.19 הכריזו במרכז הרפואי פדה- פוריה, על פתיחת מבצע חיסוני השפעת. הראשונים שהתייצבו (עם חיוך) לקבל חיסון היו חברי הנהלת המרכז הרפואי

ביום ראשון, נפתח מבצע החיסונים השנתי נגד השפעת, בקרב צוות עובדי המרכז הרפואי פדה-פוריה. ראשונים להתייצב ולהתחסן היו : ד"ר ארז און מנהל המרכז הרפואי, ד"ר מאיר רוח, עוזר רפואי למנהל המרכז הרפואי , שמעון סבח המנהל האדמיניסטרטיבי ,מלכה אמר מדמון, מנהלת הסיעוד וד"ר הגר מזרחי סגנית מנהל המרכז הרפואי.

ד"ר און אמר, "חשוב להזדרז ולהתחסן נגד שפעת. אני קורא לכל העובדים שלנו להגיע ולהתחסן, למען בריאותכם, למען בריאות המטופלים שלנו ולמען בריאות בני משפחותיכם. אני משוכנע שגם השנה נוביל באחוז המתחסנים הגבוה בקרב העובדים ".  


  אילנה אהרון, מפקחת אפידמיולוגית ואחראית מרפאת העובדים,  ציינה  כי ביום הראשון למבצע חוסנו כבר כ100 עובדים. קוזיתא לבאי, המפקחת האפידמיולוגית הוסיפה כי על פי  ההערכות הרשמיות השנה צפויה עונת שפעת קשה במיוחד, " נגיפי השפעת עוברים שינוי גנטי, דבר הגורם להופעת זנים חדשים מדי שנה, לכן חייבים  להתחסן כל שנה מחדש ...חשוב לזכור כי החיסון מומת ואינו גורם למחלה . חיסון עשוי לצמצם את ההדבקה וכך למנוע התפרצויות נגיפי שפעת נישאים באוויר בתוך טיפות זעירות, הניתזות כתוצאה משיעול, עיטוש, או אפילו תוך כדי דיבור של אדם החולה בשפעת. הטיפות יכולות להישאף במישרין, או להיקלט מחפצים כמו ידית הדלת, מקלדת המחשב,  ולעבור במגע אל עבר העיניים, האף או הפה. לכן אנחנו ממשיכים להדגיש את חשיבות ההקפדה על היגיינה וחיטוי הידיים ".

כידוע,  החסינות מתפתחת תוך שבועיים ממתן החיסון, לכן חשוב להקדים ולהתחסן.