יום לציון המאבק באלימות נגד נשים

"אם סברנו ששנת 2017 הייתה שנה בלתי נסבלת מבחינת אלימות כלפי נשים בישראל, גילינו לצערנו ש 2018 הייתה קשה עוד יותר: 21 נשים נרצחו בשנה זו. ומתחילת 2019 נרצחו כבר 7 נשים ואנחנו רק במחצית השנה" כך פתחה אורה זילברמן, הממונה על שוויון מגדרי ויועצת המנכ"ל לקידום נשים, את היום המיוחד לציון המאבק באלימות כלפי נשים, במרכז הרפואי פדה-פוריה .

ביום שני, 15.7.19 התקיים במרכז הרפואי פדה-פוריה, יום מיוחד לציון המאבק באלימות
כלפי נשים. היום אורגן בסיוע ובשיתוף פעולה עם נעמת מרחב כינרת.  אורה זילברמן, הממונה על שוויון מגדרי ויועצת המנכ"ל לקידום נשים, פתחה את היום ואמרה, "אם סברנו ששנת 2017 הייתה שנה בלתי נסבלת מבחינת אלימות כלפי נשים בישראל, גילינו לצערנו ששנת 2018 הייתה קשה עוד יותר: 21 נשים נרצחו ב2018 . מתחילת 2019 נרצחו כבר 7 נשים ואנחנו רק במחצית השנה".

ד"ר הגר מזרחי, סגנית מנהל המרכז הרפואי הוסיפה , "250,000 נשים חוות אלימות מדי יום! גם אלימות שאיננה משאירה סימנים כחולים על הגוף יכולה לפצוע את הנפש ולצלק אותה בצורה בלתי הפיכה. לא מעט נשים הסובלות מסוג כזה או אחר של אלימות מסתובבת בינינו. נשים שחירותן נשללה וזכויותיהן נרמסו עד היסוד.  אנו, עובדי המרכז הרפואי פדה-פוריה שחרטנו על דגלנו מעורבות חברתית ודאגה לקהילה, חייבים לגלות רגישות יתרה, וערנות ולסייע באיתור ובטיפול לנשים אלה..."

מלכה אמר מדמון מנהלת הסיעוד הדגישה, "אנו מחויבים לספק לעובדינו סביבת עבודה מכבדת, הוגנת, אחראית ובטוחה המשוחררת מאיומים ומאלימות כלפי נשים או גברים. לא נסבול כל צורה של הטרדה, התעללות, התעמרות, התנכלות,  אפליה, השפלה או ניצול...אני מקווה שהיום הזה יעורר מחשבה ויעודד שימת לב מיוחדת לאנשים שסביבנו, והלוואי ונלמד להתנהג בכבוד ובאהבה אחד כלפי השני".

אבי גבאי, יו"ר ההסתדרות מרחב כינרת הביע תקווה שהמודעות הגוברת לבעיית האלימות כלפי נשים אשר חוצה דתות ומעמד סוציואקונומי, תביא לחשיפה של יותר מקרי אלימות ובדרך זו ניתן יהיה לצמצם את התופעה החמורה הזו. 

בהמשך הרצו נאוה זיגל כהן הממונה על מעמד האישה בביה"ח לגליל ועו"ד עידית טיטונוביץ, מנהלת הלשכה המשפטית של נעמ"ת.  לסיום צפו המשתתפים בהצגה המרגשת "הגט", סיפורה האישי של שרי דיסקינד, אישה חרדית אשר מול בעלה הסרבן ומול מערכת שלמה, ניצבה לבדה ונלחמה במשך שנים לקבל גט. עם השחקנית שנטל כהן, כתיבה ובימוי, אלירן כספי.