משקיעים למען ביטחון המטופלים והצוות

מחלקת הביטחון במרכז הרפואי פדה-פוריה השיקה פרויקט להתקנת מצלמות אבטחה ברחבי המרכז הרפואי, במטרה להקנות תחושת ביטחון מלאה הן למטופלים והן לצוות הרפואי.

השבוע החלה מחלקת הביטחון של המרכז הרפואי פדה-פוריה בפרויקט נרחב להתקנת מצלמות אבטחה בכל מחלקות המרכז הרפואי. הפרויקט ימשך מספר חודשים ובסיומו יותקנו כ – 200 מצלמות אבטחה, מצלמות אלה מצטרפות ל100 מצלמות שכבר הותקנו.

גרשון ז'ידובצקי, קב"ט המרכז הרפואי מציין כי המצלמות יותקנו במקומות הציבוריים בהתאם לחוק הגנת הפרטיות ותוך שמירה על צנעת הפרט. הרישות יתבצע במחלקות האשפוז, כניסות למבנים, מסדרונות ותשתיות נוספות. "המטרה שלנו היא לאפשר לאנשי הצוות לעשות את עבודתם המקצועית בסביבה בטוחה, ללא חשש ממעשי בריונות ואלימות מצד מטופלים או מבקרים, ולהעניק תחושת ביטחון מלאה למטופלים והמבקרים במרכז הרפואי. מערכת השליטה והבקרה במערך המצלמות כאן בביה"ח, סייעה לנו במהלך השנה האחרונה  להילחם בתופעות של גניבות או אלימות הודות ליכולת לאתר את הצילומים ולאתר באמצעותם את העבריין. בכל אירוע אלימות שתועד – קטע הוידאו, המשמש כראייה קריטית, הועבר למשטרת טבריה תוך דקות דבר שזירז את טיפול רשויות האכיפה במפירי הסדר ואת מהירות הגשת כתבי האישום נגדם".

שמעון סבח, המנהל האדמיניסטרטיבי הוסיף, " אני רואה בכך אמצעי חשוב להפחתת עבירות אלימות והעלאת תחושת הביטחון של העובדים והמטופלים. בשלב המקדים ביצענו תהליך בחינה לשם הגדרת סדרי העדיפויות והאתרים בהם יותקנו המצלמות. הפרויקט יבוצע באופן מודולרי בכפוף ליכולות התקציביות של המרכז הרפואי".