פאנל רב תרבותי

משלחת עורכי דין ממינאפוליס, מינסוטה, הגיעה לביקור במרכז הרפואי פדה-פוריה.

משלחת של 40 עורכי דין ומשפטנים ממינאפוליס, מינסוטה, שבארה"ב, הגיעו ביום שני 27.5.19 לביקור וסיור במרכז הרפואי פדה-פוריה. הביקור התקיים במסגרת הקשר החם שנוצר כחלק משותפות סובב כנרת של הסוכנות היהודית. 

במפגש הפתיחה הציג מנהל המרכז הרפואי, ד"ר ארז און, את המרכז הרפואי פדה- פוריה ואת הפעילות האינטנסיבית שמתבצעת בשנים האחרונות לפיתוח ביה"ח והוספת שירותים רפואיים חדשים. בהמשך התקיים פאנל מרתק אשר הציג את העושר הרב תרבותי ומערכת היחסים המיוחדת שקיימת במרכז הרפואי.

את הפאנל הובילה ד"ר בת שבע צדוק, סגנית מנהל המלר"ד , אשר נבחרה לאחרונה ליו"ר השותפות. ד"ר צדוק ציינה, "אנחנו משאירים את הפוליטיקה מחוץ לשערי ביה"ח, ופשוט חיים את היום יום. הגיוון והרב תרבותיות הם חלק מהזהות שלנו, וביום יום אנחנו עובדים ביחד ומטפלים ביחד בבני כל הדתות והמגזרים. אני מרגישה שביה"ח הוא סמל לאחווה, דו קיום ורב תרבותיות ואני גאה לעבוד בארגון כזה ".

ענת שרביט, מנהלת שותפות סובב כנרת סיכמה, "הביקור במרכז הרפואי  שופך אור על החיים במדינת ישראל מזווית אחרת, הוויה שבדרך כלל אינה ידועה בארצות הברית.  החיים המשותפים בגליל בכלל ובמרכז הרפואי פדה-פוריה  הינם מסר חשוב עבור הקהילה היהודית בארה"ב".

לאחר מכן , יצאו חברי המשלחת לסיור במלר"ד (מחלקה לרפואה דחופה ) ובביה"ח התת קרקעי הממוגן.