המרכז הרפואי פדה פוריה ביריד בריאות למשפחה

שנה רביעית של יריד מוצלח – יריד בריאות למשפחה של המרכז הרפואי פדה-פוריה התקיים בקניון ביג פוריה.

רבים מתושבי טבריה והאזור הגיעו ביום שלישי  21.5.19  ליריד לבריאות המשפחה, אותו יזמו במרכז הרפואי פדה- פוריה, בשיתוף פעולה עם קניון ביג פוריה והאגודה למלחמה בסרטן. עובדי המרכז הרפואי הפעילו דוכנים ועמדות מידע וייעוץ, ללא עלות,  במגוון נושאי בריאות: בדיקות דם לאיזון סוכר בדם וייעוץ בנושא סוכרת,  מדידת לחץ דם, הדרכות החייאה גם למבוגרים וגם לפעוטות וילדים, ייעוץ מרפאה לבעיות אכילה בגיל הרך,  מרכז בריאות וספורט לילדים ובני נוער, ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה, הדרכה בנושא היגיינת הפה, ייעוץ מוקד סגולה לאזרחים ותיקים, מועדון היולדות בייבי סטארט ועמדה של נציגות השירות וחווית המטופל.

ד"ר מאיר רוח, עוזר רפואי למנהל המרכז הרפואי ומלכה אמר מדמון  מנהלת הסיעוד, השתתפו ביריד וסיירו בעמדות השונות.

יוסי מנשה, מנכ"ל ביג ציין את שתוף הפעולה המתקיים זו השנה הרביעית,  "אני מברך על הפעילות ועל שיתוף הפעולה עם המרכז הרפואי למען תושבי האזור כולו.  זה יריד שמחבר את הקשר החם של צוות המרכז הרפואי עם הקהילה באזור, לנושאים של קידום בריאות. המטרה של כולנו היא לקדם מודעות לאורח חיים נכון ".  
 
לילך שביט, אחות מתאמת סוכרת במרכז הרפואי, אשר ייעצה לפונים בנושא סוכרת, ציינה שבין עשרות הנבדקים שהגיעו היא איתרה שניים שבבדיקת הסוכר בדם התברר שהם אינם מאוזנים ורמת הסוכר שלהם גבוהה. לכן, היא מיד הזמינה אותם לבדיקה במרפאת סוכרת. "זה כל כך חשוב שאנחנו מגיעים לפה ומעודדים את הציבור לבדוק ולהתייעץ, זה מסייע להם וזה מאד חשוב לקהילה".

אלברט אלחרר(80) תושב טבריה עולה חדש מצרפת, אמר, " כל הכבוד לבי"ח פוריה, אני פעם ראשונה ביריד, הופתעתי מהאכפתיות והדאגה לנו ולבריאות שלנו. ", עופרה אלמלם  תושבת טבריה, אמרה, " ידעתי שיש יריד ובאתי במיוחד, לא מדדתי לחץ דם הרבה זמן, ורציתי לבדוק. זה שירות נהדר, מאד נוח ויעיל, הייתי גם בהדרכת החייאה ובייעוץ לסוכרת ".

מיה צבן, הממונה על קשרי קהילה במרכז הרפואי סיכמה, "כל שנה אנחנו מוסיפים עמדות ודוכנים, משתדלים לחדש ולתת לציבור הרחב נגישות לעוד בדיקות לייעוץ ולמידע נוסף ... שמחתי לפגוש אנשים שהיו  בירידים הקודמים והגיעו גם הפעם כדי להיבדק ולהתייעץ.
זו השליחות שלנו, להגיע  אל הקהילה, להעלות את המודעות ולסייע לתושבים לשמור על בריאותם...תודה מקרב לב לשותפים היקרים שלנו,  יוסי מנשה , מנכ"ל קניון ביג פוריה ודליה סלוצקי מהאגודה למלחמה בסרטן" .