פורום בריאות עמק הירדן בביקור במרכז הרפואי

20 חברות פורום הבריאות של יישובי המועצה האזורית עמק הירדן הגיעו למפגש הכרות עם הנהלת המרכז הרפואי פדה-פוריה ולסיור במרכז הרפואי.

20 רכזות בריאות, חברות פורום הבריאות של המועצה האזורית עמק הירדן אותו מובילה זוהר יחיאלי רכזת הבריאות במועצה , יחד עם צוות מחלקת הרווחה במועצה ובראשן מנהלת אגף קהילה ושירותים חברתיים, איריס שובל,  הגיעו ליום סיור והכרות עם המרכז הרפואי פדה-פוריה. 

ד"ר ארז און מנהל המרכז הרפואי, פתח וברך את חברות הפורום, "אנחנו בי"ח של הקהילה והקשר עם הקהילה ואתכן בפרט, כשגרירות של הישובים והתושבים בנושאי בריאות, חשוב לנו. אנחנו נפעל  ליצור ערוץ של קשר ישיר ושוטף בכל הנושאים שמעסיקים אתכן. אנו עומדים לרשותכם גם בשגרה , אנחנו זקוקים למשוב כדי לשפר ולהשתפר ולפתור בעיות כשהן מתעוררות וגם ליזום שיתופי פעולה ופעילויות מיוחדות... "

בהמשך, ד"ר און תאר את תנופת הפיתוח המרשימה שעובר המרכז הרפואי ואף פרט  את מגוון השירותים הרפואיים החדשים שנוספו לאחרונה, "מערך הלב, מבסס את עצמו כאחד המרכזים הבולטים בארץ.  במערך הלב שלנו  מבוצעים כל סוגי ניתוחי הלב, ביצענו למעלה מ600 ניתוחי לב עד היום, כשמדי שנה מבוצעים למעלה מ1,500 צנתורים. אנחנו ממשיכים במרץ לפתח ולהוסיף שירותים למערך הלב, פתחנו  יחידה לניתוחי חזה, שרות שלא היה קיים אצלנו עד כה, ואין במרכזים רפואיים אחרים באזור. במסגרת המערך פועלת יחידה לכירורגיית כלי דם הכוללת מעבדה לכלי דם.  תוך שבועות ספורים יפתח  גם שרות חדש לשיקום לב, אשר יאפשר להשלים את הטיפול השיקומי, לאחר הטיפול הראשוני והדחוף בחולי הלב ".  

בהמשך איריס שובל הציגה את הקשר ההדוק עם השירות הסוציאלי במרכז הרפואי והוסיפה, "כשאנחנו יודעים על מישהו שמתאשפז או משתחרר מאשפוז, לקהילה, יש קשר הדוק ביננו לבין הצוות במרכז הרפואי וזה נכון, משדרג את העבודה ומאפשר את יצירת הרצף הטיפולי" . ענת רוזנבלום, מנהלת השירות הסוציאלי במרכז הרפואי, הדגישה גם היא את הרצף הטיפולי  והעברת המידע השוטף והוסיפה, "שיפרנו מאד את השירות למטופלים בנושא הגשת תביעות לביטוח לאומי בנושאים של נכות ושר"מ ( שירותים מיוחדים) שכיום נעשה ישירות דרכנו מול ביטוח לאומי מבלי שהמטופל יצטרך להתרוצץ בעצמו . המטרה שלנו היא לקצר תהליכים שמקשים על המטופל ולהקל עליו ועל משפחתו".

בחלקו השני של הבוקר  ביקרו חברות הפורום במרכז טנ"א ושמעו על הפעילות במרכז הייחודי לטיפול בנפגעי אלימות מינית מפי רחל פורת, ושושי אופיר . במערך הלב הן פגשו את ד"ר דיאב גאנם, מנהל יחידת טיפול נמרץ לב,  וביקרו בחדרי הצנתורים החדשים שהם המתקדמים ביותר בארץ. 

מירי סבג, רכזת הבריאות של דגניה ב',  ציינה בתום הביקור, "חשפתם אותנו למידע חשוב שלא ידענו , חשוב שהתושבים ידעו מה השירותים הרפואיים שביה"ח שלנו מציע ". 
זוהר יחיאלי סיכמה, "ברור לכולנו שתקשורת שוטפת תשפר מאד את השירות לתושבים ואנחנו נדאג לקשר הזה ... הביקור היה מעניין ומלמד. אנחנו יוצאות בתחושה נהדרת של השינוי שביה"ח עבר . ובתחושה  שיש על מי לסמוך".