הצלחה גדולה ליריד הריון ולידה

הצלחה גדולה ל'בייבי בא בגליל', יריד הריון ולידה ראשון, שהתקיים במרכז הרפואי פדה-פוריה. היריד אורגן בשיתוף פעולה עם מרכז צעירים גליל תחתון.

למעלה מ150 נשים בהריון ואימהות אחרי לידה הגיעו ביום שישי 5.4.19 ל'בייבי בא בגליל', יריד הריון ולידה ראשון שהתקיים במרכז הרפואי פדה פוריה. היריד המוצלח אורגן בשיתוף פעולה הדוק של מועדון היולדות בייבי סטארט, עם המועצה האזורית גליל תחתון , ומרכז צעירים גליל תחתון בהנהלתה של הדס אלעד. 

היריד שהתקיים ברחבת האגף לאם ולילוד במזג אוויר אביבי ואידיאלי, כלל לצד דוכנים מגוונים וסדנאות של 'תרה מרחב גלילי', עמדות ייעוץ אישי של יועצות ההנקה המנוסות: אדווה ביטון-שטיין ויוסור מסאלחה, שיחה אישית עם  ציונה ארד המיילדת הוותיקה, הרצאה של פרופ' משה בן עמי על החידושים האחרונים ברפואת האם והעובר ולאחריה פאנל עם צוות האגף לאם וליילוד בהשתתפות: פרופ' בן עמי, אורה זילברמן אחות אחראית מח' יולדות, מירב מאיר, אחות אחראית חדר לידה, וגילת יגנה , אחות אחראית מח' ילודים.

פלורין ישראל, מרמת ישי בהריון שני אמרה, "איזו השקעה, דוכנים פינוקים, אוכל טעים! זה המקום הכי טוב ללדת בו, ילדתי פה בפעם הראשונה ואני כל הזמן מספרת על החוויה שלי בפוריה, על הצוות, הרופאים, הגישה, הנוחות ומגוון האפשרויות שיש לכל יולדת, אחרי הלידה הראשונה היה לי ברור שאני חוזרת, והנה... לא לקח הרבה זמן".
רוית מזור שהגיעה ליריד מחיפה הוסיפה, "עוד לא הספקנו לעשות סיורים בבתי החולים...שמעתי דברים ממש טובים מחברות על פוריה, שמעתי שזו המחלקה הכי טובה בארץ, אמא שלי שגרה בנצרת עלית ממש רוצה שאני אלד פה.. "

פרופ' משה בן עמי, מנהל האגף לאם וליילוד, פתח ואמר, "אנחנו מאד שמחים שהגעתן ומזמינים אתכן לבוא וללדת אצלנו. הצוות שלנו כל הזמן קשוב ליולדות, אנחנו שמים דגש גדול על יחס אישי וחם ודואגים כל הזמן לשפר את חווית הלידה והשהות במחלקה. "
 
בהרצאה על בדיקות במהלך ההיריון ציין פרופ' בן עמי, "אנחנו ממליצים על בדיקות חובה שלא כדאי לוותר עליהן... במצבים מסוימים עצם הידיעה שיש לעובר מום בלב לדוגמא, נמליץ ללדת במקום שבו יכולים לטפל בעובר מיד עם לידתו, המשמעות היא שסיכויי העובר לשרוד עולים בעשרות אחוזים..."

לאחר מופע הסטנד אפ המצחיק במיוחד של הדר לוי, התקיימה הגרלת פרסים יקרי ערך . בפרס הגדול- עגלת תינוק של חב' yoyo  (מתנת מי בייבי) זכתה שלי מאיר (טבריה) שלי שזהו לה הריון ראשון, התרגשה מאד מהפרס ואמרה, "זו עגלה ממש שווה, אני ממש מתרגשת ושמחה !!".