ד"ר פיראס בסב יום עמק יזרעאל

ד"ר פיראס סבאח ראומטולוג בכיר במרכז הרפואי פדה-פוריה, הגיע להרצות על מחלות מפרקים למשתתפים ביום הבריאות שהתקיים ב"סב יום" של המועצה האזורית עמק יזרעאל.

בהמשך לשיתוף הפעולה הפורה של המרכז הרפואי פדה- פוריה עם ה"סב-יום", במועצה האזורית עמק יזרעאל, הגיע ד"ר פיראס סבאח, ראומטולוג בכיר במרכז הרפואי, להרצות למשתתפים ביום הבריאות שהתקיים בסב יום ב4.4.19 על ההתמודדות עם מחלות מפרקים בגיל השלישי. 

ד"ר סבאח הסביר למשתתפים על סוגי מחלות מפרקים הדלקתיות למיניהן,  כמו דלקת מפרקים שגרונית ,דלקת מפרקים פסוריאטית , סקלירודרמה , שיגדון(גאוט) . מה הם הסימנים לדלקת מפרקים , מהן דרכי האבחון והטיפול ד"ר סבאח הדגיש שגם אורח החיים והתזונה משפיעים על המחלות " לדוגמא  בשיגדון, בשר אדום ,פירות יין משקאות  חריפים ושתייה ממותקת  מהווים גורמי סיכון להתפתחות המחלה ... " בהמשך תאר ד"ר פיראס את  מחלת הגוף השבור "פיברומיאלגיה" וציין כי פעילות פיזית חשובה מאד והיא  חלק בלתי נפרד מהטיפול לצד הטיפול התרופתי .

סיגל אהרון, רכזת קידום בריאות ומתנדבים  בעמותת ותיקי עמק יזרעאל, סיכמה, "המשתתפים גילו עניין רב, אנחנו מודים לד"ר סבאח  על ההרצאה המרתקת ."