לזכר מורן, יום התנדבות במרכז הרפואי פדה פוריה

במרכז הרפואי פדה-פוריה התקיים הטקס ויום ההתנדבות השנתי, לזכרו של מורן כהן.

ביום שלישי,  26.3.19 , התקיים טקס ויום התנדבות לזכרו של מורן כהן, במרכז הרפואי פדה-פוריה. במסגרת היום המיוחד אשר מצוין במרכז הרפואי מזה שתים עשרה שנים, השתתפו תלמידי בר\בת מצווה מביה"ס "מול גלעד", מקבוץ אשדות יעקב איחוד, בני משפחת כהן וחברים של המשפחה,  ההנהלה ועובדי המרכז הרפואי, בטקס מרגש לזכרו של מורן.

סמ"ר מורן כהן ז"ל , נהרג  בעת ששירת כלוחם וחובש קרבי בסיירת הצנחנים, במהלך מלחמת לבנון השנייה.  שנה לאחר המלחמה, יזמה דגנית ארזי, המחנכת של מורן  בבית הספר "מול גלעד", בשיתוף עם הוריו ועם הנהלת המרכז הרפואי, פעילות התנדבותית של התלמידים במסגרת שנת המצוות.

ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי פתח את הטקס, " ניצה ושמוליק, מתוך השאול והיגון מצאתם את הכח ויזמתם את המפעל המדהים להנצחתו של מורן, כאן במרכז הרפואי...מאות שיחי המורן הנטועים ופורחים ברחבי המרכז הרפואי, מעטרים במסר של אופיטמיות ומסייעים בהחלמת המטופלים. תודה על כך , ועל החברות ההולכת ומתעצמת עם השנים, אשר מהווה לנו מצפן ומסייעת להעריך את קדושת החיים, את המהות ותכלית העשייה שלנו."

גיא גור, בנה  של רותם אחותו של מורן, אשר חגג בר מצווה לפני מספר שבועות ריגש את הקהל כולו כשאמר, "...לא זכיתי להכיר אותו אישית, פגשתי את דמותו ושמעתי עליו...יושבים כאן באולם בני כתה ז' מביה"ס מול גלעד בו למד מורן ובו למדה אמי, אתם עוסקים בפעילות מאד מיוחדת ומשמעותית לזכרו של מורן, פעילות שמאפיינת מאד את האופי שלו והרצון לעזור, לתמוך ולעשות טוב לכולם".

שמוליק, אביו של מורן, אמר, "כל שנה אנחנו מגיעים לטקס וליום הפעילות הזה נרגשים, דומעים ומבינים עד כמה חשוב להמשיך ולקיים אותו ברצף שנה אחרי שנה...לפני חצי שנה נולדה כאן בפוריה נכדה שלנו בת לחגית וטל ולפני 10 ימים נולדה לנו נכדה נוספת בת לטהר ועפרי...משמח אותנו מאד לקבל שירותים איכותיים כאן בביה"ח גם בתחומים שאינם קשורים למחלות אלא ברגעים הראשונים שבהם מגיחים התינוקות לעולם... קחו איתכם תלמידים יקרים את אותם דברים קטנים וחשובים , תדאגו ליישם אותם בכל מקום בו אתם נמצאים...". 

בתום הטקס סופי שמוניס הרוש , מנהלת המשק, ליוותה את התלמידים בפעילות התנדבותית שכללה איסוף פסולת ונטיעת 100 שתילי מורן בשטח המרכז הרפואי .