צוות פדה-פוריה בשבוע בריאות בבי"ס נופי ארבל

צוות המרכז הרפואי פדה-פוריה יחד עם הנהלת בי"ס נופי ארבל בגינוסר ארגנו שבוע בריאות וקהילה רב גוני וראשון מסוגו .

בין התאריכים 17.2-21.2 התקיים שבוע בריאות  וקהילה, הראשון מסוגו בביה"ס נופי ארבל שבגינוסר. מיה צבן, דוברת המרכז הרפואי והממונה על קשרי קהילה במרכז הרפואי פדה-פוריה סיפרה, "ביחד עם הנהלת ביה"ס בנינו שבוע של פעילות ייחודית ומותאמת לביה"ס. השבוע החל בסדרה של הרצאות – מדי יום הגיע מרצה מצוות המרכז הרפואי פדה-פוריה
. יום חמישי היה יום שיא חגיגי ומיוחד! החל מהשעה 8:00 בבוקר ,הגענו צוות גדול  והפעלנו במקביל סבבים של הרצאות ופעילויות לכתות השונות. זו היתה חוויה יוצאת דופן מרגשת ומעשירה לתלמידים ולא פחות עבורנו" . המרצים שהגיעו לאורך השבוע היו: לאה בן שלמה, אחות אחראית במח' כירורגית, ד"ר אבי פרץ, מנהל המעבדה המיקרוביולגית ומכון המחקר, מלכה שטיין מתאמת ההשתלות ואחות בכירה, ודנה הופר, מיילדת בכירה.

ביום השיא – יום חמישי התקיימו במקביל תחנות שונות והתלמידים  עברו בין התחנות: מרכז בריאות וספורט לילדים ובני נוער- את הפעילות העבירו ד"ר גור מייצנר והפיזיתרפיסטית תמר עמירם, שמירה על הפה והשינים – ד"ר אנדה רוזן-ולטר , מנהלת היחידה לרפואת שינים לילדים, ליצנות רפואית- הסבירה והדגימה הליצנית הרפואית שושי אופיר, אילנה אהרון אחות בכירה שבדקה והסבירה על לחץ דם ולילך שביט אחות מתאמת סוכרת שהסבירה על גורמי הסיכון למחלת הסוכרת, עיסאם מנסור וקאסם מסאלחה אחים בכירים העבירו סדנת  החייאה למקרה דום לב  כולל התנסות עם בובת החייאה ומכשיר הדפיברילטור והדיאטנית מור מורד העבירה סדנא על תזונה בריאה. 

הדס גרסול, מנהלת נופי ארבל ציינה, "יש פה מערכת הדדית, אנחנו נותנים ומקבלים וזה מה שכל כך מיוחד בקשר שיצרנו כאן עם המרכז הרפואי. הנתינה שלנו מתבטאת בפרויקט שאימצנו לנו בביה"ח, בימים הקרובים נקים פינת ילדים במכון הגסטרו, זו דוגמא להדדיות נתינה ועשייה משותפת... בשם התלמידים והמורים אני מודה למרכז הרפואי פדה-פוריה על שבוע הבריאות המוצלח,  הודות לצוות המרכז הרפואי הצלחנו להעלות את המודעות לנושאים של רפואה, אורח חיים בריא  ובריאות ".

טירה עמרוסי (מגדל), אמא לשתי תלמידות בביה"ס ציינה, "זה מיזם מהמם שיוצר שילוב של קידום בריאות וקשר עם הקהילה ואנו מקווים שאולי יוכל לתרום גם לצמצום פערים בפריפריה".

רונית צ'ובינסקי, סגנית המנהלת הוסיפה, "ההורים ממש התלהבו, התלמידים מאד התענינו ונהנו מההרצאות האיכותיות והפעילות, ואף ביקשו שנביא את המרצים שוב" .
 תיקי רחמני, הרכזת הפדגוגית סיכמה, "הקשר שבנינו עם המרכז הרפואי הוא זכות גדולה, פתחנו לילדים צוהר לעולם הרפואה ואני מאמינה שבעתיד הקרוב יצמחו לנו פה גם פרחי רפואה".