חדש בפדה-פוריה - מומחה במחלות זיהומיות לילדים

פרופ' דני גליקמן, מומחה במחלות זיהומיות לילדים, הצטרף לאחרונה לצוות מערך הילדים במרכז הרפואי פדה-פוריה, כחלק ממהלך רחב של הרחבה והוספת שירותים רפואיים לתינוקות, פעוטות, ילדים ובני נוער.

מנהל המרכז הרפואי ד"ר ארז און יחד עם הנהלת המרכז הרפואי ומנהל מח' הילדים,
ד"ר סעיד אבו זיד, פועלים בשנה האחרונה כדי להרחיב ולפתח את מערך השירותים הרפואיים לילדים מגיל 0-16. במקביל נשלמות ההכנות לפתיחת יחידה חדשה לטיפול נמרץ לילדים בחודשים הקרובים. במסגרת מגמה זו הצטרף לאחרונה לצוות מערך הילדים, פרופ' דני גליקמן, מומחה במחלות זיהומיות לילדים.

פרופ' גליקמן התמחה במחלות ילדים בהדסה הר הצופים, בהמשך נסע להתמחות- על במחלות זיהומיות לילדים באונ' שיקאגו בארה"ב, כשחזר לארץ הקים את היחידה למחלות זיהומיות לילדים במרכז הרפואי לגליל, ועמד בראשה במשך 11 השנים האחרונות. השנה מונה פרופ' גליקמן כסגן הדיקאן ללימודים פרה קליניים, בפקולטה לרפואה של אונ' בר אילן בגליל. " השרות הוא חיוני וחשוב לכלל האספקטים הרפואיים במחלות זיהומיות ילדים, אני עובד עם המחלקות שמטפלות בתינוקות וילדים. מחלקות כמו : פגיה וילודים, עיניים, אף אוזן גרון, רפואת שינים לילדים, אורטופדיה. זה יתרון גדול לילדים המטופלים, אני נמצא כאן במרכז הרפואי  והמשמעות היא שאני יכול לראות את הילד החולה ולפגוש את ההורים, עד כה  לא היה שירות כזה במרכז הרפואי, נעזרו במומחים מבי"ח אחרים ".

פרופ' גליקמן גם מכשיר ומלמד סטודנטים, סטאז'רים ומתמחים במרכז הרפואי בנושאים של רפואת ילדים ומחלות זיהומיות. "יחד עם צוות מחלקת הילדים והמעבדה למיקרוביולוגיה  אנחנו פועלים לשפר את הקשר ולייעל את הטיפול . כמו לדוגמא להזמין בדיקות נוספות, לקצר טיפול אנטיביוטי ואפילו לקצר אשפוז לילד, במידת האפשר".