סיכות נמסות בניתוח קיסרי

האגף לאם ולילוד של המרכז הרפואי פדה-פוריה הוא בין הראשונים בארץ שהחלו להשתמש בסיכות נמסות בניתוח קיסרי. היתרונות משמעותיים: סגירה מהירה של החתך ללא צורך בהסרת הסיכות, פחות כאב ואי נוחות ליולדת ותוצאה אסתטית טובה יותר -מינימום צלקות בעור .

בשורה ליולדות, באגף לאם ולילוד של המרכז הרפואי פדה-פוריה החלו לבצע תפרים בניתוח קיסרי באמצעות "סיכות נמסות" – מדובר בסיכות שדכן מיוחד שעשויות מחומר שנספג בעור ומשמשות להצמדת  שולי החתך מתחת לעור ולא על פניו.

ד"ר דימה צ'ויון, מנהל חדר לידה, מסביר, "היתרונות של הסיכות הנמסות הם משמעותיים, סגירה מהירה של החתך ללא צורך בהסרת הסיכות, פחות כאב ליולדת  ותוצאה אסתטית טובה יותר.  החומר הנמס של הסיכות עשוי מפולימר (חומר סינטטי) אשר נעלם מן הגוף על ידי תאי מערכת החיסון במשך כ- 100 ימים, זמן אופטימלי לריפוי מלא של הצלקת טרם העלמות הסיכות...ניתן לומר שברוב המקרים התוצאה האסתטית תהיה יפה יותר ".
יתרון נוסף, לאחר הניתוח קיסרי , אפשר להתקלח כרגיל ואין צורך להשתמש בסבון מיוחד או משחות.

פרופ' בן עמי, מנהל האגף לאם ולילוד סיכם , "המחלקה שלנו היא מהמובילות בארץ ביישום טכניקות חדשות המיטיבות עם ההחלמה והריפוי לאחר ניתוחים קיסריים אשר מהווים
כ 18% מהלידות".

שרה אזוולוס (טבריה) שילדה פעם שניה בניתוח קיסרי, ציינה, "בזכות השיטה החדשה של שימוש בסיכות הנמסות התעוררתי מהניתוח עם הרבה פחות כאבים בהשוואה לניתוח הקודם..."