18איש נפגעו משריפה בבניין מגורים בטבריה

18 איש מתוכם 3 ילדים הובהלו למלר"ד המרכז הרפואי פדה-פוריה, לאחר שנפגעו משאיפת עשן בשריפה שפרצה בבניין מגורים בטבריה.

18 איש , מתוכם שני פעוטות בני שנתיים ושנתיים וחצי וילדה בת 9 , נפגעו קל כתוצאה משאיפת עשן בשריפה שפרצה הבוקר, יום רביעי 23.1.19 בבניין בו מתגוררים עולים חדשים ברחוב השומר בטבריה.

הדיירים פונו למלר"ד (מיון) המרכז הרפואי פדה-פוריה, נעמי סרמיינטו (31), "אנחנו לא יודעים מה קרה ואיך זה קרה, פתאום ראינו שכל הבניין התמלא בעשן. רציתי להיכנס לדירה של חברה שלי לעזור לה עם התינוקת, אבל הכל היה מכוסה בעשן שחור, הגעתי לדלת, כשפתחתי אותה קיבלתי את כל הגל של העשן בפנים... ולא הצלחתי לצאת ... אני מרגישה מאד חלשה, וקשה לי לנשום"

מורלה אוסמו ובתה שי לי חולצו על ידי הכבאים דרך החלון, "אני גרה בקומה שנייה, שמענו שהשריפה פרצה בקומה הראשונה. העשן לא נכנס לתוך הדירה שלנו, אבל כשניסינו לפתוח את הדלת ולברוח החוצה, ראיתי שהכל שחור בחוץ ואי אפשר לצאת...זה היה מאד מאד מפחיד, תוך כמה דקות הכל התמלא בעשן שחור. רצתי עם הבת שלי לחלון ולא ידענו מה לעשות..."

ד"ר ערן טלאור, מנהל המלר"ד הסביר, "כל הדיירים שפונו אלינו נפגעו משאיפת עשן, במצב כזה הדאגה העיקרית היא מהרעלות, יש סיכון של הרעלת פחמן חד חמצני שפוגע בתהליך הנשימה. הסיכון השני הוא שכתוצאת משריפה של חומרי פלסטיק נגרמת פליטה של ציאניד וכתוצאה מזה מהרעלת ציאניד. בשעות האחרונות בצענו בדיקות כדי לזהות את שני הגורמים האלה ולשמחתנו כל הבדיקות תקינות, כך שלא נדרש אשפוז וכל הדיירים ישוחררו במהרה".