יריד בריאות של המרכז הרפואי פדה-פוריה לגיל השלישי

כ140 מתושבי טבריה הגיעו ליריד הבריאות הראשון לבני הגיל השלישי, של המרכז הרפואי פדה-פוריה.

לראשונה בטבריה התקיים ביום רביעי 21.11.18 , יריד בריאות של צוות המרכז הרפואי פדה-פוריה עבור בני הגיל השלישי. יריד הבריאות כלל 11 עמדות ייעוץ ובדיקה וסדרה של ארבע הרצאות בנושאי רפואה ובריאות,  אורגן ע"י מיה צבן, הממונה על קשרי קהילה במרכז הרפואי בשיתוף פעולה עם אלי ללוש, רכז כיתת ותיקים בטבריה .

החל מהשעה 8:00 בבוקר הגיעו עשרות מבני הגיל השלישי בטבריה לבית יד לבנים שם קיבל את פניהם צוות המרכז הרפואי. ברחבת הכניסה הוצבו 11 עמדות ייעוץ , הדרכה ובדיקה החל מבדיקות עינים שביצע ד"ר שור , דרך דוכן הדגמה וייעוץ שבו הציגה רוני צוק סער, מנהלת יחידת ריפוי בעיסוק שורה של אביזרים שמותאמים כדי לסייע לקשישים לתפקד באופן עצמאי, ייעוץ של התזונאית יהאוני  ליברמן, הדרכת החייאה במקרה דום לב שהעבירו מדריכי ההחייאה קאסם מסאלחה ועיסאם מנסור, דוכן מידע לגבי זכויות אזרחים ותיקים שאיישו עו"ס יעל סגל בשן ומתנדבי מוקד 'סגולה' ועוד.

בהמשך עברו 140 המשתתפים לאודיטוריום בו שמעו ארבע הרצאות מרתקות, ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי פתח והציג את רשימת השירותים הרפואיים החדשים  ותנופת הפיתוח שעובר המרכז הרפואי לאחרונה. "אנחנו כל הזמן מתמודדים עם השאלה איך להביא לכם עוד שירותים רפואיים שלא היו עד כה במרכז הרפואי. למה? בכדי שלא תצטרכו לנסוע לבתי חולים מרוחקים, כי ברור לנו שבמקרים רבים כשהשירות הרפואי לא זמין ונגיש , אנשים נאלצים לוותר עליו..."

רון קובי, ראש העיר טבריה שהגיע ליריד אמר, "אני מאד מעריך את ד"ר און ואת העשייה של השנים האחרונות במרכז הרפואי פדה-פוריה, אנחנו נפעל לחזק ולהעמיק את שתוף הפעולה ביננו בכל התחומים..."

בהמשך, סיפר הקרדיולוג, ד"ר סודרסקי, על הטכניקות והטיפולים החדשניים שהם המתקדמים ביותר בארץ ומבוצעים במערך הלב של המרכז הרפואי. ד"ר אבי פרץ , מנהל מכון המחקר והמעבדה למיקרוביולוגיה , הסביר מדוע חשוב להקפיד ולהתחסן כנגד שפעת או חצבת ומהן הסכנות כשלא מתחסנים.  אחרונה הרצתה עופר רוקמן רומנו, מנהלת מחלקת פיזיותרפיה על הקשר בין אוסטיאופרוזיס לפעילות גופנית. לאחר ששמעו על חשיבות הפעילות הגופנית בגיל השלישי יצאו המשתתפים לתרגל – היו שבחרו להצטרף להרקדת ריקודי ואילו האחרים  השתתפו בשיעור צ'יקונג על הדשא .

אורה חימאווי (77) ציינה, "במיוחד לגילאים שלנו , זה נהדר שהגעתם לכאן עם כל כך הרבה אנשי צוות...זה נותן לנו הרגשה מאד טובה שמישהו בודק ומייעץ לנו מה לעשות. אנחנו מקבלים מידע, ייעוץ ותשומת לב ! "

אלי ללוש, רכז כתת ותיקים סיכם ואמר, "היה יום בריאות עשיר, מעניין ומוצלח מעל למצופה. כולם מאד התענינו ונהנו , אנחנו מלאי הערכה ותודה  לכל צוות המרכז הרפואי. נשמח לקיים פעילויות וירידי בריאות נוספים  ".