מכניסים אור וצבע למחלקה לגריאטריה שקומית

המחלקה לגריאטריה שיקומית במרכז הרפואי פדה-פוריה, עברה בשבועות האחרונים תהליך של שפוץ ושדרוג במטרה ליצור אוירה יותר ביתית, ומעודדת החלמה.

זה החל כיוזמה  של הסטודנטית לרפואה באונ' בר אילן בגליל, לנה אבייב, במסגרת פרוייקט "בוחרים גליל". לנה  במסגרת ההתנדבות שלה במחלקה לגריאטריה שיקומית במרכז הרפואי פדה-פוריה  יזמה פרויקט לעיצוב מחדש של המחלקה. היא גייסה את צוות מחלקת התחזוקה של המרכז הרפואי שהגיעו וצבעו את כל המחלקה. בהמשך היא איתרה את האומנים עמית שמעוני ואודי בסיס, שהסכימו לתרום מספר מרשים של ציורים והדפסים מרהיבים, אשר נתלו במבואה, לאורך המסדרון ובחדר האוכל. את הפיניש המעוצב סיפקה עמותת גלילה, המנכ"לית יעל בר לב, נענתה לפנייה ותרמה למחלקה וילונות חדשים בצבעים מרגיעים.

התוצאה היא מחלקה רעננה ומזמינה, האווירה הנעימה משפיעה הן על המטופלים ובני משפחותיהם והן על הצוות . הנהלת המרכז הרפואי וצוות המחלקה הגריאטרית, נפגשו עם לנה כדי להודות ולברך על היוזמה המיוחדת. ד"ר ארז און מנהל המרכז הרפואי אמר, "זו גדלות, לבוא עם יוזמה וחזון, לרתום את כל השותפים ולממש את החלום. תודה לך לנה על החלום שהגשמת לנו".

ד"ר אמיתי אוברמן, מנהל המחלקה לגריאטריה שיקומית  הודה לאומנים שתרמו מבחר מעבודות האומנות שלהם. ללנה הוא הוסיף, "בשם המחלקה והמטופלים שלנו אני רוצה להודות לך, הצלחת ליצור שינוי ". איילת עמר, האחות האחראית במחלקה, הוסיפה בחיוך, "הכנסתם לנו אור למחלקה, התגובות של המטופלים והמשפחות שלהם מאד נלהבות"

ד"ר מאיר רוח, עוזר רפואי למנהל המרכז הרפואי ציין כי פרויקט "בוחרים גליל" פועל לקרב בין הקהילה לסטודנטים על מנת למשוך את הרופאים הצעירים לפתח קריירה בפריפריה. הסטודנטים לרפואה זוכים במלגה בעבור קידום יוזמה חברתית. " מרגישים את המעורבות והנוכחות של הסטודנטים לרפואה ברחבי המרכז הרפואי וזה משפיע מעבר לנושא האקדמי"