שנת פעילות נוספת בביה"ס רעות

צוות המרכז הרפואי פדה-פוריה פתח עוד שנת פעילות במסגרת הפרויקט המוצלח של הרצאות לתלמידים בביה"ס רעות, בטבריה.

באוקטובר נפתחה שנת פעילות שישית של הפרויקט המשותף למרכז הרפואי פדה, פוריה וביה"ס היסודי "רעות" בטבריה. מיה צבן דוברת ביה"ח והממונה על קשרי קהילה, ציינה כי "יש לנו קשר יוצא דופן עם ביה"ס היסודי "רעות" החיבור הזה שהחל לפני חמש שנים   הודות ליוזמה של סגנית מנהל ביה"ס , כוכבה אחיטוב, הולך ומתפתח , כל שנה עולים רעיונות חדשים לפעילות משותפת  ". במסגרת סדרת ההרצאות, מגיע , אחת לשבוע , מרצה מצוות המרכז הרפואי להרצות במגוון נושאים לתלמידי כיתות המצוינות (ה', ו') בביה"ס.

את הסדרה פתחה המפקחת האפידמיולוגית של המרכז הרפואי, קוזיתא ליבאי שהרצתה לתלמידים הסקרנים על מחלת השפעת , הרצאה שניה העביר לראשונה, גרשון ז'ידובסקי, קב"ט המרכז הרפואי בנושא של ההתמודדות עם אלימות פיזית ומילולית כלפי צוות ביה"ח.

גרשון תאר את הדינמיקה שנוצרת  בבית החולים בין המטופל, המטפל והמלווה, והסיטואציות הרגישות בדינמיקה הזו. בהמשך התנהל שיח מהי אלימות, סוגי אלימות ומה מעורר או מביא אדם להתנהג בצורה אלימה. 
" המסר שלנו הוא שיחס הולם, כבוד וסובלנות של הצוות הרפואי ומחלקת הביטחון במרכז הרפואי  כלפי המבקרים ומטופלים יכולים למנוע אלימות כלפי הצוות".

קב"ט המרכז הרפואי אף נתן לתלמידים דוגמאות למקרי אלימות כלפי צוותים רפואיים או עובדי ביה"ח ופרט על הטיפול בארועים כאלה, האכיפה והענישה שמפעילות המשטרה ומערכת המשפט כדי לבער את התופעה.

הילדים בכיתה השתתפו, שאלו שאלות והראו התעניינות רבה ובמענה לשאלה , "מה הדבר הראשון שצריך לזכור , הם ענו ביחד,  "יחס וכבוד כלפי האחר."

נפתלי תורג'מן, מנהל בי"ס רעות ברך על שיתוף הפעולה המתמשך  , "אנחנו מברכים על החיבור והקשר המיוחד שיצרנו עם המרכז הרפואי פדה פוריה, חיבור אשר מאפשר לנו לפתוח לתלמידי כתות המצוינות חלון רחב לעולמות חדשים".