סדנא- שפת הגוף של התינוק

במועדון היולדות בייבי סטארט נפתחה סדנא ייחודית לאימהות אחרי לידה - בהדרכתה של רננה אורלב, מנחת הורים לגיל הרך בשיטת small talk.

רננה אורלב, מנחת הורים בשיטת small talk ,פתחה במועדון היולדות בייבי סטארט,  סדנא שכוללת ארבעה מפגשים, כל מפגש בנושא אחר, כשהמטרה לתת לאימהות אפשרות לשמוע ולהשמיע , להתייעץ עם אימהות אחרות ועם המדריכה ולקבל כלים שיעזרו להן בקשר עם התינוק.

מפגש הפתיחה שהתקיים ביום ראשון, 29.7.18, נפתח בארוחת בוקר מפנקת ושיחת הכרות של המשתתפות.  לאחר מכן הסבירה  רננה אורלב מהי שפת התינוקות ומהי שיטת small talk. מדובר בגישה המבוססת על מחקרים ותצפיות על תינוקות בגילאי לידה עד גיל שלוש באופן המסייע לזהות סימנים מוקדמים לצרכים טבעיים: רעב, עייפות, צורך רגשי, צורך להתפנות ועוד. זיהוי הצורך בשלב מוקדם, מסייע במתן מענה מדויק ואיכותי לתינוק ומבסס הרגלים נכונים להמשך חייו.  "המטרה היא לתת לכן כלים לזהות מה התינוק רוצה, ולשים לב לסימנים. ברגע שאנחנו יודעות לזהות רעב או עייפות אצל התינוק שלנו, אנחנו יודעות כיצד לתת מענה...להבין את שפת התינוק דורש סבלנות, התקשורת הזו יכולה למלא אותנו ולהעצים את החיבור עם התינוק החדש". 

את המפגש השני שיתקיים ביום ראשון, 5.8.18 תקדיש רננה לנושא השינה, כיצד להרדים את התינוק בקלות, כיצד לאפשר לו שינה איכותית ורצופה במשך היום או בלילה. אופיר מגן מקיבוץ כנרת, הגיעה לסדנא עם בתה עמית בת הארבעה חודשים ציינה,  "אני מרגישה שהסדנא הזו יכולה לתת לי עוד ידע וכלים, תמיד יש עוד מה ללמוד".