פרופ' שמי קרסו

תואר פרופסור חבר קליני בפקולטה לרפואה של אונ' בר אילן בגליל, הוענק לאחרונה לד"ר שמי קרסו, מנהל היחידה לדימות בלתי פולשנית, במערך הקרדיו ווסקולארי של המרכז הרפואי פדה- פוריה. עם קבלת התואר מצטרף פרופ' קרסו לרשימה מכובדת של שמונה פרופסורים, במרכז הרפואי פדה-פוריה.

פרופסור חדש מתווסף לרשימה המרשימה של שמונה פרופסורים של המרכז הרפואי פדה- פוריה. תואר פרופסור חבר קליני בפקולטה לרפואה של אונ' בר אילן בגליל, הוענק לאחרונה לד"ר שמי קרסו, מנהל היחידה לדימות בלתי פולשנית של הלב, במערך הקרדיו ווסקולארי . 

פרופ' קרסו  הגיע למערך הלב של המרכז הרפואי פדה-פוריה בשנת 2014 והקים את היחידה לאקו-קרדיוגרפיה: אולטרה סאונד דינאמי של הלב. בהמשך, היחידה התרחבה לתחום הדימות הכללית של הלב ובכלל זה : סי.טי לב ו MRI.

"בשבוע שעבר עשינו עוד צעד משמעותי לחיבור בין האולטרה סאונד ויחידת הצנתורים. כך שכיום הרופא המצנתר יכול לראות תמונת תלת מימד של המסתם או איבר אחר בתוך התמונה הצינתורית, מה שמאד מקל על הניווט בתוך הלב. מערכת תלת מימד זו נמצאת רק אצלנו במערך הלב של המרכז הרפואי פדה-פוריה ובבי"ח שיבא" . 

פרופ' קרסו ציין " חשוב לי להיות בחזית החדשנות הטכנולוגית בתחום הדימות : אולטרה סאונד, סי.טי,  MRI. בכדי שנוכל לאפשר למצנתר או למנתח לקבל תמונת מצב הכי מלאה ומדוייקת,  כך שיוכל לתכנן את ההתערבות בצורה האופטימיאלית" .

בתחום המחקר הקליני, פרופ' קרסו מנחה סטודנטים בפקולטה לרפואה במסגרת עבודות הגמר שלהם, " כתבנו שני מחקרים חשובים שזכו לציון גבוה מאד בפקולטה לרפואה והוצגו השנה בכנס הקרדיולוגיה הישראלי. מחקר ראשון- הערכת תפקוד דיאסטולי של חדר שמאל בנוכחות פרפור עליות . מחקר שני- הגדרה של תפקוד דיאסטולי בשיטות מתקדמות המחשבות את נפח העליה בשלבים שונים של ההתכווצות". פרופ' קרסו הוסיף כי שלושה מחקרים שבוצעו בשיתוף פעולה עם מחלקות נוספות במרכז הרפואי, כמו כירורגית פה ולסתות, יוצגו ביום המחקר של המרכז הרפואי בתחילת ספטמבר.